Adı Ne Olsun :)

cute_catTR

arkadaşlar bir dişi bir de erkek kuşum var.
1- dişi kuşun adı ne olsun?
2-erkek kuşun adı ne olsun
kuşlarım muhabbet kuşu:)(Rıfkı,hülya,osman... gibi isimler yazmayın lütfen)
*diğer ''kafeslerini ayırmalı mıyım?'' sorumada cevap yazarsanız sevinirim:) *

17 CEVAP

ritathedog

ben bizimkilerin ismini birbirinin devamı şeklinde koymuştum aslında ikisinin de anlamı var isim olarak. Papağanlarımıza kaju ve jupi koymuştum. Kaju, kaju fıstığını çok seviyoruz diye koymuştuk jupi de jüpiterin kısaltması bir köpek belgeselinde duymuştuk hoşumuza gitmişti. Sizde öyle bişey koyabilirsiniz. Atıyorum karo ve roka mesela :D

abb_2004

kediler

Bunu önceden sormuşsun ama eğer hala isim koymadıysan benim erkek kuşumun ismi Maviş dişi olanın da bulut tu eğer sevdiysen bunlar güzel eğer koyduysan ne olduğunu merak ettim :) bu arada aynı kafeste durmalarında sakınca yok ama benim dişi kuşum sürekli erkeği gagalıyordu çok hırçındı bir gün eve geldiğimizde dişi kuşun tüyleri yolunmuştu kafeste de biraz kan vardı herhalde artık erkek kuş dayanamadı dişinin önü dövmesine saldırdı diye düşündük zaten iki gün sonra da dişi öldü :( yani eğer iyi anlaşabiliyorlarsa koy ama benim dişim gibi hırçınsa seninki de ayırabilirsin

MiaPotter

Dişinin adı : Blue, cloud, pamuk, limon , elma ya da şirin
Erkeğin adı : duman, gray(grey), maviş,sky

abb_2004

Ladin veya çapkın olabilir

maichon

Erkek: Şurup, vi, dex, moon
Dişi: Şarap, lina, nez, tuz, gülüş

Yada direk: Leyla & Mecnun :)))

-Anlaşabiliyorlarsa aynı kafeste bakmanıza bir engel yok. Anlaşamadıkları an kafesleri ayırmanız gerekir :)

cute_catTR

teşekkürler isimleri yok hala ama erkek olanın adını bulut koyabilirim ve ya İngilizcesini:) çok iyi anlaşıyorlar

Bulut, Köpük, Maviş, Mavili, Harika, Blu, Sky Blue, Limon, Mango, Kivi...

Havanese_Siri

ingilizcesini koyun daha güzel

ygzkptn

Limon veya elma olabilir

ygzkptn

Belki boncuk

Havanese_Siri

prens ve prenses veya ingilizceleri :))

cute_catTR

:OO

mavis13d

dişi: limon
erkek:maviş

bolt

Sultan,yeşim,maviş,efe,paşa