Köpeğim Kedi Maması Dışında Birşey Yemiyor.

semihcanakci

İş yerimize bundan kısa bir süre önce sokaktan köpek getirdik. 10 farklı tad ve marka yaş mama, orijen, acana, hills, king, **********, gloshi gibi hem kaliteli hemde daha düşük köpek mamalarını temin etmeme rağmen hiç birisini yemiyor. Evdeki köpeğimden getirdiğim çiğneme ve kemiklere kuyruk bile sallamıyor. dolaştırmaya çıktığımda iş yerimdeki diğer kedilerin mamalarını bitirmek için can atıyor. 3 gündür yemek yemiyor, dışarıda çok ilginç ot çimen yiyor ama köpek mamasını bir köpek olarak yemiyor. köpek maması dışında ne kadar başka mama varsa onları yiyor. bu arada ev yemeği falanda denedim hiç birisine yanaşmadı. sanıyorum yıllardır sokakta olmasından dolayı sağda solda kedi mamasına alıştı. bu durumu nasıl değiştirebilirim. Kedi mamasının kırmada olsa alman kurduna ya da herhangi bir köpeğe uygun olmadığının bilincedeyim.

Kedi mamasını köpek mamasıyla karıştırdım, yavaş yavaş azaltmayı denedim fakat faydalı olmadı. elimde hala acana ve bir çok yaş mama mevcut

10 CEVAP

buse

kedi mamalarının protein oranı daha yüksektir köpeğinizin yaşı ilerledikçe böbrek problemlerine neden olabilir.Mamasını değiştirmek için belli oranlarda karıştırmak en iyi yoldur.Mamaları karıştırın ve gittikçe kedi mamasının oranını düşürün.Elinizdeki mamaların hepsi köpekler için olsa da farklı tatlara sahip sadece birini kullanın ve onunla devam edin.

cute_catTR

kedi ile köpek mamasını karıştırın belki yer :)

semihcanakci

denedim kedi mamasını azaltınca işe yaramıyor

Reyyanhan

Kopek kendisinı kedi mi saniyo acaba ;) ,bu arada vet e bi sorun zararı var mı diye. Hem yavaş yavaş azaltıp verince alışması lazım. Sonra kesin kedi mamasini mecbur yer. Ama sorun yinede vet e. Zararı olmaz ama köpeğe yararı da olmayacaktir

Havanese_Siri

köpek mamasına kediler için olan ıslak mamalardan karıştırmayı deneyin

pabloescobar

iç parazit yaptırdınız mı

Azra55

Bir veterinere götürün.

canakavi

traji komik bir olay. Köpeğinin yaşı gençse alıştırman kolay olacak ama yaşı geçmişsse çok zor bir süreç bekliyor seni

aergun

kedi maması sadece karın doyurur köpeğe bi faydası olmaz günü kurtarmasından başka. vet.e fln danışın belki bi yolu vardır

perasu

Köpeğin mamasına sevdiği şeyleri karıştırıp verebilirsiniz. Ama kedi mamasını değil tabiki de . Tavuk ya da et suyu olabilir, yoğurt olabilir. Bu tür şeylerle karıştırıp verirseniz yiyecektir. Sonra içine koyduğunuz et suyu ya da yoğurdu gün geçtikçe azaltırsınız. Zamanla alışır mamasına. Bir de maması sürekli önünde durmasın. Verdiğinizde yemediyse geri alın 15 dk sonra tekrar koyun. Bu şekilde başka bir şey beklememeyi öğrenmiş olur. Sürekli mama önünde olursa nasıl olsa orada diye yememezlik de yapabiliyorlar. Bir de asla elinizle yedirmeyin.