Schesir Yaş Mama Yavru. Sizce Nasıl..

Reyyanhan

Yas mama da takıntılıyızzzzz

15 CEVAP

batuhantopcu

Piyasanın açık ara en iyi markasıdır schesir. Kuru maması gelse de alabilsek

ursaminor

Çok araştırıp denedik biz de...
Ama schesir ve gimcat diğerlerine açık ara fark attı. Sanki tencereden bir kepçe alıp koymuşsun gibi schesir yavru konservesi.
Her gün bir konserve. Bir sabah gimcat bir sabah schesir veriyoruz biz...

patili

hergün verilmemeli. ama sanırım @ursaminor kedisine kilo aldırmaya çalıiıp bakıma almıştı onu. ondandır

ursaminor

Evet, daha önce bir yerde anlatmıştım... Fıstık için beslenme biraz sıkıntılı, zaten kuru mamadan da nefret ediyor. Ve çok hareketli bir kedi bir türlü kilo almıyor. 6,5 aylık oldu ama boynu hala incecik.. işaret ve baş parmaklarım birleşiyor boynunda düşünün :P
En ucuz Schesir kitten *********.com'da benim bildiğim. 4,50 tanesi
Gimcat ise en ucuz petlebi'de.

Ama sorsan ******* paketleme yüzünden beni çok cezbediyor. Kumu bile televizyon gibi paketliyorlar. Baloncuklu dolgular. Hava yastıkları filan :D

tika_waylan

Naturea, Schesir, Brit Care bunlar cok guzel yas mamalar.
Ben yas mamada suna bakarim iceriginde katki maddesi seker var mi? Bunlar da yok bazi gimcatlerde de yok. Hangisi kesenize uygub ve kedinizin damak tadina uygun ise onu verin. Bana kalsa tavugu kabakla havucla haslayip ilitip veriyim ama benimki yemiyor sokak kedielrine boyle veriyorum. Bu sekilde yemedigi icin de yas mamalar icinde en az katki maddeli ve et olan et turevi degil onu veriyorum. Haftada bir kafi hatta 2 haftada bir ayda bir verin diyor veterinerler. Cok verirseniz kilo da alir bazi kedielr de obezite de iyi degil ama illa hep kuru mamabyemesin cocuk diyorsaniz odul mamasi da verebilirsiniz. Ben 2 gunde bir Acana'nin odul mamasini veriyorum gercek kurutulmus et tahilsiz bir ara Orijen'inkini veriyordum. 2 haftada bir bulursam Schesir Schesir yoksa Naturea yas mama veriyorum. Bir yas mamayi yariya bolun yarim yarim verin 2 gunde mutlaka tuketin aman bozulur falan cok soguk da vermeyin ben icine biraz sicak su dokuyorum hem sulu sulu iyi oluyor su da icmis oluyir malum kediler az su icer.

Reyyanhan

Hergün zararlı değil mi

yasement

Ben gimcat onermem. Arkasinda gunde iki konserve yaziyor cunku. Besleyici oldugu icin oyledir ama bizimkinin gozu doymuyor o sekilde :D

tika_waylan

Kedinize baktim cinsi benimkiyle ayni cok abartmadan yas mama verin kilo almaya meyilli bizimkiler. Bu arada masallah cok guzel allah saglikli uzun omur versin

Sorunun tarihine bakın.

Reyyanhan

Teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz site var mı peki

Reyyanhan

Teşekkür ederim :)

emine64

Benim kedimde erkek 1.5 yaşında kısır ama zayıf kısırlaştırılmış mama aldım yeni ND nin tavuklu narlı

Benim kızım da yaşmama takıntılı:(
Sebebi uzun süreçli bir tedavi geçirdik. Kilo aldırmam gerekiyor. 3. Ayını bitirmek üzere 1.740 gr. Kuru mamayı da elimle oyunlar yaptırarak yediriyorum az az yese de buna şükrediyorum. Çok araştırdım. Sanırım en iyi Sechesır. Denemeye başladık güzel yiyor Mira. İnşallah kuru mamayı da böyle yer inşallahhh

deniz_berkan

gimcat schesir natuera kullanıyorum ben çokta iyiler

ipekngul

Ton balıklısını benim kızım 1 dakika içerisinde bitiriyor. İçerik olarak da çok iyi