Apartmanda Yaşıyorum Yalnız Yaşıyorum Polisim Mesai Saatim Çok Belli Olmuyor Akşamları Evdeyim

murat1905

hangi hayvanı dost edinmeliyim kararsızım yardımcı olurmusunuz.

24 CEVAP

tika_waylan

Sutle sakin beslemeyin ishal olur kuru mama alin hem size de kolay olur. Butcenize ve kedinin damak tadina uygun saglikli bir kuru mama uygun olcude verirseniz daha iyi olur.
Kopek cok zor olur evde sonucta yogun calisma saatelriniz oluyor kopege tuvalet egitimi vermeniz zor olabilir. Kedi dakikasinda tuvalet egitimi aliyor sokaktan aldigim kediye bile dakikasinda kumuna koydugumda ogrenmisti.
Cinsi degil de karakteri onemli. Chilcillia cinsi olup acayip yaramaz kediler de var tekir olup acayip uysal da.
Melez kedi oneririm cunku daha saglikli oluyorlar cins kedielrin bakimi bir tik daha zor ve siz de yogun bir insansiniz malum polislik veteriner saglik problemelri tuyu vs. Ugrasmasi.
Smokin tuxedo cat oneririm her mahallede mutlaka bulunur yakin cevrenize de sorun illa ki bulursunuz ilanalr da cok zeki akilli saglikli biraz da afacan kedilerdir aksam oyun oynarken butun gunun yorgunlugunu atarsiniz.
Daha fazla smokin kediyle ilgili bilgi icin= http://kirmizitilki.com/2016/12/13/smokinli-kedi/

Reyyanhan

Sen yokken canları sıkılmaz. Kopek problem yaratabilir . Sen yokken çok havlama ihtimali var.

Reyyanhan

2 tane kedi

Reyyanhan

Irk önemli değil ama cinsiyetleri aynı olsun

murat1905

2 kedi alıyorum süt le besliyorum tsekkurler

Sakın sütle beslemeyin kediyi çok yavru da almayın 2 aylık olsun en azından çünkü küçükler çok daha fazla ilgi ister

Reyyanhan

Hemen almayın. Bence araştırın. Kedilerin süte alerjisi vardır. Mesela böyle bilgiler toplayın.

canakavi

Bence iki tane kuş alın siz

kedilikizzz

Bencede 2 kedi

murat1905

Cinsiyet veya ırk önemlimi peki

Bal_lokma

Tuxedo (smokin) erkek kedi sahibiyim çok sevecen fazla zeki ve çok oyuncu sadece en az 2 ve ya 3 aylıkken almanızı öneririm çünki ilgi istiyolar ben 1 haftalıktı almıştım biraz zor oldu ama sizi bekleyebilir saatlerce sonra karşınıza çıkınca biraz fazla nazlanıyor sonra normale dönüyor sahibine de bağlı bir kedi cinsi çok rahatlıkla öneririm :) ben çok memnunum kedimden 2 tane olursa daha rahat edersiniz tek başına iken daha az sıkılır :)

nildogcat

Bence balık alın veya kuş.

Havanese_Siri

Fazla ilgilenemem, masraf yapamam diyorsanız balık, kuş veya kaplumbağa. Eğitmek istiyorum diyorsanız 2 basset hound. Çok küçük olsun istemiyorsanız ve fazla ilgilenemeyecekseniz 2 kedi.

gursoy10

İkide bir 12/12 mesai sistemine geçmek zorunda kalan polisler için köpek beslemek zaten hayal. Kedi bakmak ise dışarıdan göründüğü kadar kolay değil. Ben elbise değişmek, kurutmak ve ütülemek için bir odamı sürekli kapalı tuttuğum halde tüyden kurtulamıyorum. Siz yoğun iş temposunda üniformanızı tüyden koruyabilecekmisiniz? Bakamazsam sokağa bırakırım diye düşünmeyin sakın. Evde büyüyen kedi sokakta yaşayamıyor. Karaya vurmuş balık gibi çırpınıyor. Daha stabil çalışma şartlarına kavuşana kadar akvaryumu öneririm. Zahmeti az keyfi çoktur. Mıncıklayarak sevemezsiniz ama stresli bir günün sonunda bira+sigara+ akvaryum seyri deliksiz bir uyku sağlar.

ayseeny

2 dişi kedi alın onları oynarken izlemek bile sizi dinlendirin ve kuru mamayla besleyin