Köpeğim Beni Isırıyor Ne Yapmalıyım? ? ?

Eraykilic

Merhaba arkadaşlar 3 bucuk aylık kopegim ben yürürken pacalarimi ısırıyor dahada bırakmıyor çok hareketlendi koşuyor evin içinde ne yapmalıyım acaba 1 gün dışarı çıkaramadim oyuzdenmi lütfen yardım edin nasıl beni isirmamasi için egitebilirim ???

2 CEVAP

Havanese_Siri

yavrularda öyle bir problem oluyor bunun sebebi diş kaşınması ve oyun isteği, kemirme oyuncakları çok yardımcı olur FAKAT bunun bir alışkanlığa dönüşmemesi gerekiyor aksi taktirde ilerleyen zamanlarda bu çok büyük bir PROBLEM olabilir. bunu engellemek için, ısırmaya yeltendiği anda:
net bir sesle "Hayır!" diyin
zarar vermeyecek şekilde kuyruğundan veya kulağından çekin
devam ederse bir süre ilgilenmeyin ve sevmeyin

charlisema

benimde 5 aylık pekines köpeğim var oyun oynamak istediği zmn paçalarımı ısırıyor koşması normal bişey zaten çünkü daha çok küçükmüş büyüdüğü zaman biraz daha sakin olur emin olun benimkide öyleydi ama bolca vakit geçirin dişleri kaşınıyodur şimdi onun oyuncakları olsn çokça