Kediye Nasıl Kilo Aldırılır?

patili

Arkadaşlar benim kızım kücük boy. Kendi ırkının da tea cup'ı
2.800 ile 3 kg arasında gidip geliyordu. Ben ona kilo aldırmaya uğraşırken kızgınlığa girdi 1 haftadır ve 300 gr verdi. Şuan 2.560 gr. Kedisine kilo aldırmış tecrübeli kişiler varsa yöntemleri nelerdir yazarsanız sevinirim. Görüntüde zayıf değil minyon olduğu için ama biraz tombik ve en azındsn 3 - 3.5 kg olmasını istiyorum. Gimpet multivitamin kullanıyorum. zaman zaman beaphar m.vitamin veriyorum. Veda pytomins, extra c vitamini vs. Ama bunlar sadece daha hareketli olmasını sağlıyor. Yoğun bakım yapan yaş mamalar aldım bugün vet.den. bilemiyorum bakalım işe yarar mı.

40 CEVAP

onurtemiz

eee ne olmuş yani 5. ay da sorulması ? Bir tek o adamın mı peti var ? Güldürme, başkaları da belki kilo almak ile ilgili sıkıntısı vardır yorum yeri burası isteyen açıp bakar.

Reyyanhan

Yas mama kilo aldırıyor bayağı. Ama az yiyorsa ve yediğini hareketlerle eritiyor sa almaz ;) benim sütlaç im da almiyo kilo. Maşallahı var . Hareketli . Bide tuvalete 2 ya da 3 kez çıkıyor pasaklım :) ,

yasement

Bizimki şu ara baya toplamış ben fark etmedim ama ailem iki haftadır görmemişti çok fark olduğunu söylüyolar. Kuru mama çok az bir kısmını kaplıyor beslenmesinin. Bence o aldığın yaş mamalar işe yarar patili :)

ursaminor

Her gün:
Sabah- 1 konserve yaş mama (gimcat veya schesir)
Gün boyu hazır duran kuru mama (acana & royal canin kitten karışık) dilediği kadar yiyor ama aslında royal caninleri seçip bitiyor geriye hep acananın balıkçıkları kalıyor :(
Sabah 6cm baby paste veya taurin paste
Gün içinde 1 adet ödül stick (hindili, balıklı vs.)
Gün içinde 3 tane baby tabs
Akşam 2 adet multi kiss tableti
Akşam 2 adet denta kiss tableti
Yine Akşam bir tüp creamy licks skin& coat
2 günde 1 - 1 tatlı kaşığı ev yoğurdu

Sonuç: günde 3 kere kaka yapan ve tavanda dolaşabilmeyi başaran bir canavar :D
gördüm evet tavandaydı üstelik havlıyordu da bildiğin :P
Ama kilo alıyor mu? evet alıyor.

Bir yerde okumuştum, zayıf kedilerin kilo alması için yavru veya emziren kedi maması yemeleri gerekiyor diye. Ama altına imza atmam şahsen, fikir versin diye yazdım.

akitalove

Sorunun geçen senenin 5. Ayında soruldugunun farkindamiisiniz ?

Reyyanhan

Hayırlısı :) sağlığında problem yoksa aslında . Çok da önemli değil

ayazzaden

sizin keyfinize göre hayvanın kilolu olması gerekmez eğer kendi normal kilosundaysa bırakın öyle kalsın çok kilo hiçbir hayvanda fayda değil zarardır eğer normal kilosunun altındaysa keyfen kilo aldırmayacaksanız onun haricinde ek besinler ve her zamankinden birazcık fazla mama verirseniz kilo alır

Anonymus552223

Patili arkadas sen 5 yil kisirlastirmamissin kediyi sonra da zayif demissin. Her kizginlik ne kadar yipratiyor hayvani. Umarim suan bunu ogrenmissindir. Baskalari da okuyor bunlari eski konularsan arastirip o yuzden yaziyoruz senin icin degil sadece

patili

A/D hastalık ve ameliyat sonrası ve zayıf kedilerde. RC'nin bir de recovery yaş maması var. Üzerine tedafi şeklinde eğilmemizi söyledi vet kilo alması için. Viyo recuperation şurubu önerdi bir de. Onu da araştırdım hakikaten kilo vs aldırıyormuş. Eğer başka bir yöntem çıkmazsa cevaplardan, onu almayı planlıyorum

patili

aynen toplasan günde 40-50 gr falan yiyordur. onu da tazı gibi koşarak veriyor. yaş mama hiç vermiyordum ben. 2 haftada 1,veya ayda 1 falandı yaş mama yeme sıklıgımız. sevmiyordu çünkü. şimdi de az yiyor yaş mama ama dün başladım bakalım. evet kilo alsın diye nasıl bir mama alcağimı şaşırdım. acananın bütün serisi evde :) :/

patili

yok çok şükür ama bayağı kafaya takıyorum. sinirlerim bozuldu artık. her mamaya gidişinde başında bekliyorum. bağışıklık iğnesi vs yaptırdık bağışıklıgı da normal seviyeye çıktı şuan. ben uğraşıyorum o yıkıyor. kızgınlıkta 1 haftadır. günde toplasan 15 gr 20 gr yemek yemiştir. neyseki geçti bugün. yarın artık bitrr tamamen. inş eski yemesine kavuşur :(

patili

çiftleştirmekten bile vazgeçmek üzereyim. direkt kısırlaştırmayı bile düşünüyorum kilo alsın diye. öyle delirtti beni :(

Reyyanhan

İnşallah

Kısırlaştırma gerçekten kilo aldırıyor ama kaç aylık ve ya yaşında bilmiyorum ama benim kızimda 8 aylık o kilolarda geziniyor bide Van kedisi çok uzun bir kedi evde gezinirken iskeletor gibi duruyor yatınca şişko ama kisirlastirildigi sonra biraz aldı en fazla 3 tür ama

patili

evet bizimki de 5 yaşında ama zaten 8 aylık kediyle 5 yaşındaki kedi yetişkinliklerine erişme bakımından aynılar. bizimki de öyleydi. iskeletor gibiydi. sonra 3 kiloya kadar çıkarttık. şimdi kızgınlıktaydı 1 haftadır ve hemen düştü kilosu. Millet kedisinin kilo almaması için diyet mama alsın, bense neden zayıf diye geceleri uyuyamıyım :))