Kiloları Normal Mi?

kediler

Merhaba, 4 yaşında ve 4,2 kilo olan bir kedim var diğer kedim de 3 aylık ve 1,4 kilo. Sizce kiloları nasıl? Normal mi?

4 CEVAP

Bu kedinin ırkına göre değişkenlik gösterir.Kedinin ırkına göre normal veya değil diye değerlendirme yapılabilir bence.Benim kedim 6 aylık ve 4,2kg şuan.En son vet kontrolünde herşey normaldi..

patili

dişi kedinin ideal kilosu 2.5-3.5 kg arası. erkek kedinin ideal kilosu 3.5-4.5 kg arası. erkekse normal. dişiyse biraz azalmalı. yavru kedi için kilo normal. yetişkin olduğundaki kilosu önemli daha çok.

kediler

Kedim dişi ama kilolu hiç durmuyor. Boyu biraz uzun diğer kedilerden sanki. Çünkü bir arkadaşımda da erkek kardeşi var ve onun boyu biraz daha kısa aşağı yukarı aynı kilodalar. O kilolu duruyor ama benim kedim öyle kilolu gözükmüyor.

kediler

Benimki Scottish fold