British Shorthair

Luckyssss

Bakımı hakkında bilgi verirmisiniz annemin arkadasının kedisi doğum yapmış beni sevindirmek için eve getirmeyi düşünüyor şuanda 25 günlükler

19 CEVAP

Luckyssss

Hayır mesela tüy dökme konusu mama konusu hangi hastalıklara yatkın oldugu konusunda sormak istedim

Reyyanhan

2 ayını bekle. Mama olarak orijien kitten kullan. Yaş mama da schesir gimcat . Ayrıca gimcat in malti. Multivitamin ı . Baby paste si. Ve taurin macun unu tavsiye ederim .

Havanese_Siri

inşallah ben de bir havanese sahiplenecektim şansıma tam aradığım günün akşamı gelip aldılar :(

Panky55

Bende bir british var Biraz fazla tüy döküyor bizimki :) onlar biraz tombul oluyorlar yani göbekli değil de kaslı denebilir

burcinyol

normal kedi bakımı nasılsa öyle özel bir ırk olduğu için değişen bir şey yok.

burcinyol

anladım kusura bakma, genel olarak cins kediler hasta olmaya biraz daha yatkın oluyor benim bildiğim kadarıyle. o sebeple vitamin desteği gibi bir şey iyi olabilir diye düşünüyorum mamayla beraber

Luckyssss

Tesekkür ederim :) 2 aylık olmasını sabırsızlıkla bekliyorum :)

Havanese_Siri

çok sevindim :) yavruyken kuru mama olarak orijen kitten veya naturea, yaş mama olarak schesir, gimcat, brit care kullan. büyüyünce kuru mama olarak acana veya naturea, yaş mama olarak naturea kullan

meminkoroglu

Benim british shorthair cinsi kedim var kendisi 3.5 aylık daha size çok Öner'im var daha 25 günlük anne sütünü almadan şakın almayın çünkü cinsleri çok hassas hemen ufak bir şeyden hasta olabiliyorlar tam bir sevgi pıtırcığı ve çok uysallar tarak olarak kısa tüylü oldukları işin normal bir tarak işe yarar ödül mamalar tuvaletini aldığınız sürece hiç bir sıkıntı yok duygusal olarak çok hassas bir yapıya sahipler hemen küsebiliyorlar onun dışında ben proplan junior mamayla başladım bakımına arada gourmet konserve mamada veriyorum aşılarını hemen günü gününe yapılması ve aşılar tamamlanmadan dışarıya çıkarılmaması gerek onun dışında tekrar tekrar söylüyorum anne sütü çok önemli bağışıklık için

pongul

belirtildiği gibi gerçekten oldukça duygusal ve hassas oluyorlar, buna dikkat etmek ve ömürlükse ailemizin bir bireyi yapmak önemli.

Luckyssss

Parayla satıyordu o yüzden almaktan vazgectim bende zuzuyu sahiplendim

pongul

çok güzelmiş zuzu

Luckyssss

Sorumluluğu benim olması şartıyla tabikide

Reyyanhan

Tatlim çok tatlılar. Her kedi gibi. Bakımı da aynı . Hantal oluyorlar . Paspas modeli :)

Luckyssss

Tesekkürler bununla birlikte Allahtan evde doğum gerçekleşmiş aynı zamanda veterinerimdende bilgi alıcam sadce ek bilgilere ihtiyacım var taragı nasıl olmalı ne marka mama olabilir furminator e ihtiyac var mı yaşı geldiğinde hareketlilik durumu vs. Bunlar hakkında işte