Vitaminler . Macun Lar.

Reyyanhan

Gimcat duo multı vitamin ton balıklı
Gimcat taurin
Gimcat cheese paste biyotin peynirli
Gimcat baby paste
Gimcat prebiyotik
Gimcat beauty paste
Gimcat multivitamin
Gimcat malt.
Vmp paste.
Şimdi ben bu macun lar ı nasıl ne aralıklar la kullanmalıyım. Ayrıca orijien kitten kullanıyorum yaş mama da gimcat ve schesir kullanıyorum .

27 CEVAP

Bence protein oranı fazla ve ileride böbrek sorunları ortaya çıkabilir :(

patili

Reyhan canım şimdi baktım konuna. okudum tüm yorumları. Cevap olarak;
Öncelikle eğer orijen kitten kullanıyorsan (ki bir ömür orijen kitten kullanmıycaksın. o sadece cocukluk evresi maması) bu vitaminlerden hiçbirini ek olarak vermemelisin. Vmp bir kere çok gereksiz yavru kediler için. Çok fazla. Ek olarak haftada yalnızca 2 kere baby paste verebilirsin. 2 kere de taurin verebilirsin. peynirli balıklı paste'lar hep aroma aslında. hiçbirinin diğerinden bir farkı yok. baby paste yeterli olucaktır. Malt macununu da gün aşırı yalnızca 3 cm var cnm. Çünkğ daha cocuk senin kedin. Diğer macunları da hiçbir zaman üzerinde yazdıgı kadar çok vermemelisiniz. Orijen mamayı eğer extra gereksiz takviyelerle doldurmazsanız orijen kitten yavruya zrar vermez asla. Hatta yaşıtlarıma göre daha iri daha güçlü oldugunu da görür pet sahipleri
Nitekim sitede bile bunu belirten üyeler var. Proteini yüksek bir mama yetişkinlikte ve kısırlıkta erkek kedilere uzun vadede zarar verebilmek riski taşıyor. O da sışarı çıkartılmayan veya düzenli oyun oynayıp koşu yaptırılmayan kediler için geçerli. Ben artık proplan hills cart curt mevzularına girmiycem yeterince açıklayıcı yazılar yazdıgımı düşünüyorum o konularla ilgili. Her evcil sahibi kendi kararını kendi verir ve yoluna öyle devam eder. Hiçkimse diğer bir kedi sahibinin evindeki mamaları çöpe atıp bundan sonra nd veya britcare kullanıcaksın diyemiceğine göre, herkes kendi evladının sorumlulugunu kendi üstlendiğini bilmeli. Bu nedenle dediğim gibi reyhan canım, bu macunları kedine verme yetişkin olana kadar. Öyle dolu dolu bütün vitaminleri içeren bir mama kullanıyosun ki, ek verdiğin her vitamin uzun vadede gereksiz vit zehirlenmelere, böbrek sorunlarına yol açabilir. Biyotinli paste ları yetişkin oldugunda verirsin
vmp gibi ürünleri de yetişkin bir kedi amlyt öncesi veya sonrası, hastalık sonrası vs belli bir süre (2-3 ay) kadar kullanıp bırakmalı. Şimdiden başlarsak, kedilerimiz hasta oldugunda onları ayaga kaldırıcak bir ürün bulamayız zira bünye alışmış olucak bu yüklemelere.
Toparlıcak olursam,

  1. Hergün kilosunun karşılığındaki kadar orijen kitten mama (muhtemelen en fazla 40 gr. eder ki hiç bir zararı olmaz bu miktarlardaki mamanın. isterse %50 protein yazsın)

  2. Malt paste (gün aşırı 3 cm)

  3. Baby paste (8 aylık oluncaya kadar haftada 2 kez 3 er cm)

  4. Arada bir Taurin veya Prebiyotiği zaman zaman verebilirsin haftada 1 vs.

Havanese_Siri

hepsini aynı anda kullanmayın

Orijen kittensizce yavru kediye fazla değil mi:O

Havanese_Siri

orijen kitten yavru kedi için ideal

Reyyanhan

Hani şu erkekler kas yapayım protein alayim sağlıklı olayım diye ağır proteinli ürünler alıp goril e banziyorlar ya. Kedim de sağlıklı fit uzun ömürlü olsun diye obez hantal olmasın :)

Reyyanhan

İşte nasıl bir çizelge olusturmaliyim. Sağlıklı olsunlar iyi olsunlar istiyorum .

Reyyanhan

Yavru kedi için ama

Havanese_Siri

miktarı doğru ayarlanırsa hiç bir şey olmaz

Valla İnternetten bakın bence güzel yorumlar yok acana ve orijen yavru yaşlarda kullanılmamalı çünkü protein oranı çok fazla bence şimdilik profine ya da brit care kullanın

Bak orijen gayet kaliteli bir mama ama ben yavru dostlara tavsiye etmiyorum siz bence tedbiri elden bırakmayın en azından açana kullansanız orijenden protein oranı %5 daha düşük

AA acanain kitten maması yok gönlünüz rahat ediyorsa bunu kullanın ama genede ben düşündüklerimi yazdım :)

Havanese_Siri

evet acananın kitten maması yok ve yavru kedilerin yetişkinlerden daha yüksek değerli bir mamaya ihtiyacı var

kedilikizzz

Benim tavsiyem bunların hepsini veterine de danışmanız. Yüksek proteinde ilerde olumsuzluklara yol açıyor yani. Kedinin bünyesine göre veterinerle paralel olarak birlikte karar verilmeli. Veteriner kalkıp size illa ki pro plan alın illa ki royal alın demiyor. Siz bn bunu kullanmak istiyorum sebeplerim şunlar şunlar derseniz o size yol gösterecektir. Evet pro plan gibi mamalar onlara çok düşük fiyata hatta belki bedava bile geliyor olabilir onlarda bizden yüksek kar yapıyor olabilirler ama şunu unutmayın onlar ztn en basit ense damlasından bile parayı kırıyor. Yani mamadan gelcek kara o kdr da ihtiyaçları yok. Şunu demek istiyorum veterinerlere bu denli güvenmemek bna tuhaf geliyor. Ben kendi veterinerime çok güveniyorum ordan mama almamama rağmen bna proplan cidden iyi diyorsa ki bugüne kdr benden maddi olarak kar değil resmen zarar yapmış bir doktor kendisi demekki öyle direk etiketi yapıştırmamak gerekiyor. Aldığınız bütün bu ürünleri veterine de danışmanızı öneririm.

Havanese_Siri

korkmayın olmaz öyle bir şey :D