Hangi Irk Köpek Almalıyım?

Busadin

Şark görevi yapan bayan ogretmenim. Simdiye kadar apartmanda ve ev arkadasimla yasadigimdan gerek duymadim fakat artik yalniz ve bahcesi orta buyuklukte bi evde yasiyorum. Hem bana yoldaslik edicek hemde korucak bi köpeğe sahip olmak istiyorum.Bi cok kopek arastirdim rott, doberman vs. Ama bu ilk kopegim olacagindan bu ırkları tavsiye etmiyorlar. Bana yardımcı olur musunuz?

2 CEVAP

Havanese_Siri

rough collie

canakavi

doberman besledim zorluk yaşayacagını sanmıyorum. Sorun şurda doberman çok aktif ve hareketli bir hayvan günlük oyun ve hareket ihtiyacını karsılayabilirsen emin ol senin için ölüme bile atlar koruma iç güdüleri çok yüksek özelliklede geceleri.Ama simdiden uyarayım doberman konusunda kesinlikle kafasını yıkarken veya denize felan girdiysen suya geçirme su degerse çıldırıyorlar kuzenime saldırmıstı denizde atlas ordan biliyorum