Kedimde Pire Var??

tortiegolge

Kedimin tüylerini tararken siyah siyah bir sürü nokta ile karşılaştım internetten baktığımda pire olabileceğini gördüm, iç dış parazit uygulamalarına yirmi gün vardı, ne yapacağımı bilmiyorum, pire insana geçer mi bu bir diğer problemim, ne yapmalıyım dostlar ?

8 CEVAP

canakavi

Evet geçer ayrıca pire eve yumarta bırakır ve çok kısa zamanda eve yayılır, kediler için pire şampuanları var onlardan alıp yıka kedini zaten şampuanın arkasında gerekli açıklamalar yazıyor evide düzenlli olarak dipbucak elektirik süpürgesi ile süpür o şekilde kısa sürede çözüm elde edersin

izzy

Iyi etmişsiniz aklın yolu bir

Reyyanhan

Canım kaynar suyla yıkayın kıyafetleri ve her yeri dezenfekte edin. Okadar da zor değil kurtulmak

ursaminor

pire için yorgan yakılmaz demiş atalar :D
bir hatırlatma: elektrik süpürgesi torbalıysa, torbasını sık sık değiştirin; torbasızsa her süpürmeden sonra boşaltıp yıkayın.

izzy

20 gün beklemene gerek yok gidip ic dış yaptır bu kadar basit

tortiegolge

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için, bugün veterinere gittim dış parazit uygulaması yapıldı, dediğin gibi evi de temizledim, maalesef kıyafetlerimize atlayıp bile eve girebiliyormuş

Reyyanhan

Sinem hanımdan ders 1..

Reyyanhan

Sinem hanımdan ders 1..