Kedimin Burnu Çok Kaşınıyor ?

Kedifuli

kedimin burnu ve bıyıkları inanılmaz kaşınıyor bazen kendi ön patisiyle kaşımaya calışıyor ben elimle kaşıdığımda hoşuna gidiyor ama sonra hırslanıp elimi ısırıyor neden böyle olur bilgisi olan var mı acaba? gece uykuda bile sesini duyuyorum kaşırken

7 CEVAP

Kedifuli

teşekkür ederim bilgileriniz için. Evet ince kum kullanıyorum kalın taneli olandan mutsuz ama pudralı kum ondan olabilir mırmır markası belki duymuşsunuzdur. Bi değişiklik yapmak gerekli o halde. tekrar teşekkür ederim.

Kedifuli

kumunu yenilediğim zamanlarda artıyor dikkat ettim. Hapşurma ve burun kaşısıntısı kumu yeni koyduğumda artıyor. Kumu değiştireceğim aslında çok memnunum mırmır pudralı duymuşsunuzdur belki ama kızımdan önemli değil :) herkese çok teşekkür ederim.

Denizzzzzz

Kumu yenilendiğinde toz oranındaha yüksektir de ondan bide ince taneliler iri tanelilere karşı daha tozlu oluyor bencede kumunu değiştirin yada kumu kabına koymadan elektirikli süpürgeye hafif delikli bir tül takıp fazla tozu temşzleyebilirsiniz .Evt biraz zahmetli oluyor ama ben daha önce bebek kediler ilk kuma alışırken burunlarına toz çok kaçmasın diye böyle yapıyordum :)

Denizzzzzz

Alerjik olma ihtimali yüzsek kumu çok tozluysa olabilir eğer bento it ince taneli kullanıyorsanız kalın taneliye geçin ve gözlemletin eğer temizliği için pudra kullanıyorsanız oda yapabilir .hiçbirisi değil derseniz veterinere sormanında fayda var

Denizzzzzz

Rica ederim geçmiş olsun minnoşa :)

Duru_Sofia

Evet bence de alerji yada hasta olmuş olabilir bi veterinere götürebilirsin

Nis_Duru

Yediği bir şeye alerjisi olabilir veya içtiği bir şeye alerjisi ve en büyük ihtimalle de tozdan olabilir iyi günler