Mama Değişimi

Herkese merhaba kedime matisse yavru kedi maması almıştım.ND'nin bir alt ürünüymüş güvendim veterinerime sordum güzel,kötü bir mama değil dedi.Ama hem çok kötü kokuyor hem sanki kedim çok beğenmedi o yüzden proplan veya brite geçmeyi düşünüyorum nasıl geçiş yapabilirim?Veterinerime de soracağım.Daha 5 haftalık maması bitene kadar 2 alık olur.

2 CEVAP

patili

britcare kitten alın. azar azar rski mamasına karıştırarak her gün yeni mamayı artırın tabakta. eski mama hergün daha az konulmalı. yeni mama biraz daha fazla vs derken karıştırarak verdiğinizde 10 gün sonra alışmış olur

Denizzzzzz

Karıştırılarak verilmeli bencede yeni mama miktarı arttırılarak çünki sindirim sıkıntısı yaşayabilirsiniz aksi taktirde ama bazen kediler mamalar karışınca kokularda karıştığı için hiç yemiyor yada eski mamayı ayıklayabiliyor .ben kedim yedimiyordu mesela kaışan mamamalı sevdiği mamayı bile reddediyordu eğer böyle bir sorun yaşarsanız yeni mamayı biraz yaş mamaile karıştırrın veteriner bana öyle söylemişti ben bir sorun yaşamadım