Kedi Aşıları

BlindCat

Bir kedi sahiplenicem ve tüm hazırlıkları yaptım ama aklımda bir soru kaldı aşıları ne zaman ve ne kada yapılır fiyatı nedir öğrenmek ıstıyorum

10 CEVAP

ursaminor

Her seferinde başlığı kedi aşıkları şeklinde okuyorum heyecan yapıp bir şeyler yazayım diyorum hoop bir bakıyorum yazım hatasıymış :(

Bari bir iki bilgi yazayım ben de...
Bu aşı işleri aynı İstanbul'da taksiye binmek gibi bakın. Şehri bilmediğinizi çakarlarsa yandınız :P
Olaya hakim olmadığınızı belli etmemelisiniz Veterinere (dürüst ve kendini mesleğine adamış olanları elbette tenzih ediyorum)...
Siz nasıl isterseniz öyle yapmak zorundalar. Mesela sırtından değil kalçasından yapın derseniz aşıyı, kalçadan yapmalılar (ki zaten tercih edilen bu).
İç parazit aşısı yapmayın, hap verin derseniz; vermek zorundalar.
Lösemi aşısı yaptırmak istemiyorum derseniz, ısrar edip zorla yapamazlar...
-ki bu lösemi aşısı önceden test yaptırılmadan kesinlikle yapılmamalı. kedide virüs önceden varsa sabahı göremiyorlar aşıdan sonra :(

Havanese_Siri

benim vetrinerimde bir aşı 70 tl ama sizinki daha ucuz olacaktır

MiaPotter

Benimki de 70 - 80 TL arası değişiyor

yasement

8 haftaliktan itibaren asilara baslanabiliyor. Bizimkinde de 70 lira.

Ealbs

Ben 50ye yaptırıyorum

Ealbs

2 aylık olunca başlayabilir

kediler

İlk aşı 45 günlükken yapılıyor. İç parazit aşısı o da.

Denizzzzzz

İki aydan sonra aşıları başlar ilk etepta aşılar biraz maliyetli olabiliyor çünki aşı sayısı çok ama sonra 4ayda bir parazit aşıları yapılıyor

patili

karma aşısı lösemi vs bu büyük yıllık aşıların hepsi için geçerli öncesinde mutlaka bir hemogram.