Kızım Kendine Gelemiyor

silaninannesi

Kücük kedimin (2 aylik) ishal ve kusmasi oldu; veterinere goturdum dogruca. 3 tane igne yapti bir tane de toz ilac verdi. Eve gelince kizim surekli agladi. Ilactan verdim biraz sakinlesti uyudu. Saat 11 den beri uyuyor. 2 kere uyandirip zorla mama yedirdim. Su icmiyor. Veterinere de birsey soramadim agzindan cimbizla laf aldim. Enfeksiyon kapmis. Kizim ne kadar surede duzelir ? Ona iyi gelebilecek baska birseyler yapabilir miyim ?

30 CEVAP

kediler

Daha konuşkan ve deneyimli bir Vet bulsanız daha iyi olur kedicik için

kediler

Bu arada biraz ilgisiz ama kedinizin tasmasını nereden aldınız? Şimdi benim de yavru bir kedim var da ona da rahat tasma bakıyoruz. Kolayca alışabileceğini türden. :)) Çok yaramaz eşek sıpası :))

kediler

Böyle iyi Vet bulmak çok zor maalesef :(( diğer Vet e de ne desem bilemedim manyak mıdır nedir o Zaman neden yapıyor bu mesleği?

patili

Bağışıklığı için mutlaka ama mutlaka;
ya - veda pytomins
ya da -veda lactoferon kullanmalısınız. sabah akşam birer tablet toz haline getirip macunlarıyla verebilirsiniz.
yanında her gün mutlaka gimpetin multivitamin macunundan bir parmak uzunlugunda verin.
bu 2sinw birkaç ay devam etmedikçe bagışıklık kolay kolay yükselmez.
Ayrıca her hafta 1 kez bagışıkşık iğnesi yaptırmalısınız. "veda anandium" yaptı bizim vetimiz. enfeksiyonlar bagışıklık yükseltilmezse ölümle sonuçlanabiliyor. o yüzden lütfen bu dediğim ürünlere mutlaka ulaşın. hiçbir zararı olmaz yalnızca faydası olur

silaninannesi

Kizim biraz biraz düzeldi simdi. Oyun oynuyor. Ama igne yerleri aciyor galba biraz. Ben de kucagimda goturuuorum yemek yemeye tuvaletine. Veteriner konusunda hala öfkeliyim. Kizim duzelmeseydi mahvedecektim onu. Aptal sey

patili

ne enfeksiyonu kapmış? bu kısım önemli. bilgilendirirseniz yardımcı olmaya çalışırım

silaninannesi

Dedigim gibi. Veteriner olacak adama soru dahi soramadim. Adam uctu gitti. Baska bir adam geldi ucreti soyledi ilaci verdi. Enfeksiyon kapmis dedi. Adami soru yagmuruna tuttum isine gelene cevap verdi. Ne oluyoruz dedim. Kendimde de degildim uykusuzluktan aglamaktan. Ciktim geldim eve

silaninannesi

Bagısıklık güclendirici gidalar nelerdir ?

PetlebiAlisveris

başka veterinere de gösterin mümkünse geçmiş olsun.

Reyyanhan

Nasıl veteriner o ya. Öyle lerin in camını kirip kaçacaksın. Ellerinin altında olan can ya. Başka bişi değil

Reyyanhan

Aynen. Ben bi kere kopek götürmüştü m vet. Bilmiyorum da kimdir nedir . Ağzı falan yara sandim meğer hayvanın ağız kenarındaki tüyler kirlenmiş üstüne yapışmış kemik gibi duruyo. Her neyse vet bunu içeri almam dedi . Beynimden vuruldum sanki. Bu işi neden yapiyosun abi. Elini vicdanına koy dimi. Yok . Neyse o veteriner e ne yaptığımı söyleyip cirkinlesmicem :) bakirkoy de bi yere gittim . Tras etti neler neler yaptı. Kopek tertemiz oldu. Sonra aldı köpeği bunu sahiplendirelim dedi. Ve sahip te buldu. Benden kaç para aldı. Hiç. Dedim adamsın. Ha bide başka şehire gitmiyeydi iyiydi.

Havanese_Siri

hangi veteriner o

Reyyanhan

Manyak tabiki. .

Reyyanhan

Sen kesinlikle başka vet görmelisin .

silaninannesi

Bugun dogruca baska veterinere goturdum kizimi. Ilacini da pesimde goturdum. Adam kediden kopekten anlamiyor belli ki. Buyuk bas hayvanlara bakiyormus. Ki beni oraya yonlendirdiler. Saka gibi. Ilaci kesmemi soyledi veteriner. Vitamin verdi bir de