El Süpürgesi Seçimi

ursaminor

Dev hizmet!
Ya tabi havalar ısındı, tüy dökme mevsimi neredeyse tamamlandı... Ama bu yeniden olmayacağı anlamına gelmiyor.
Biz ki hiç kediye hazır olmayan füme-koyu gri -siyah tonların ağır bastığı bir evde yaşıyoruz. Perdeler yerlere kadar. Perdelerin arkası olduğu gibi açık gri filan oluyor 1 haftada :D
Olmayacak yerlerde tüy var. Her yer tüy.. çekmeceyi açıyorum tüy... gitarlarda artı fretler oluşmuş, meğerse tüy toplanmış :D
Kitap ayracı yerine tüy... Yastık yaptık biz tüyden yahu :P

Normal süpürge 2 tane var bizde ama çıkar fişe tak çek bilmemne.. Sabahlara kadar çalışıyorum ben vaktim çok olmuyor.
İnsana iyi geliyor elinin altında şarjlı el süpürgesi olması.
Ama bu meretlerin hepsi tüyleri çekemiyor. Güçleri yetmiyor.
Derin araştırmalar ardından....
En iyisinin Black&Decker olduğu yargısına vardım. (18V bu canavarlar)
(deniyor ki dyson'ın geride bıraktıklarını Black&Decker toplar- çok iddialı)

Ama sizler ne kullanıyorsunuz merak ediyorum. B&D pahalı marka çünkü gidip daha ekonomik ve işe yarar bir şey varken o kadar para bayılmayayım. Zaten kira gibi masrafı var el kadar bebenin :D

Şimdiden teşekkür ederim efem değerli fikirlerinikprkdjş... pardon tüy kaçmış da ağzıma :D

13 CEVAP

Reyyanhan

Ursaminor :) tanrı yardımcın olsun öncelikle. ( başka işi yoksa ) ama tüy dediğin şeyi en dandik elektrik süpürgesi bile alıyor. Sen dip köşe çıksın aradan diyorsan şarjlı süpürge bakma derim :)

Reyyanhan

Yani seninki hayal gibi birşey. Ağır olmasın kablosu olmasın. Büyük olmasın yer kaplamasın. Ama güçlü olsun. :) ben cok süpürge denedim . Ama tirt. Ha bide şu uç kısmı üçgen olanlar var. Allahın laneti gibi. Hiç bir yere girmiyor. Ve altındaki delik kısmı oval bakiyo yere.tamamen zaman kaybı.

Havanese_Siri

En iyisi siz gırgır kullanın

Reyyanhan

Yada çalı süpürgesi . Düşünsene . Tüyler ordan oraya. Havada dans ederek geçişlerini tamamlar :)

Havanese_Siri

Ben büyük ekranlı bir bilgisayar kullandığım için tam geliyor resmin boyu

kediler

Yazını okurken çok güldüm :D hele tüy kaçmış pardon kısmı gerçekten çok komikti :D ama maalesef bildiğim öyle bir süpürge yok :( bizim kedicikler o kadar çok dökmüyorlar ama yapışkanlı rulolar var tüy toplamak için ama o size az gelir herhalde Di mi? Çünkü siz baya tüyden bahsediyorsunuz :(

Reyyanhan

Resmi ni tam göremiyorum ki

ursaminor

link verdim ona tıklasana :)

Reyyanhan

Sizi mi kırıcam tıklıyorum

ursaminor

Yok yok hayal değil inan bana :D
Şu üründen bahsediyorum bak
PV1820

Havanese_Siri

Güzel aletmiş. Adı "dustbuster" değil de "furbuster" olabilirmiş. :)

ursaminor

Kışlık tüylerden yazlık tüylere geçiş döneminde bir kriz yaşadık yalnızca yahu ben biraz egzajere ettim olayı ;)
rulolar işe yarıyor tabi ama onlar da tek sürüşte hemen yapışkanı gidiyor ve ucuz bir meret değil ki o da.
Kesin ve pratik bir çözüm istiyorum ben. Hayır, hayır alışveriş manyaklığım tutmadı ne münasebet :P

Bu arada dysonlar ne pahalıymış yahu :o
1999TL diyor. vallahi kocam tek tek toplar o tüyleri bunu yine aldırmaz bana :D

Reyyanhan

O ne ya. Şahin fiyatına süpürge yapmışlar :)