Sahiplendirmeli Miyim?

oezdemirseda

Merhabalar, geçen yıl bahçemde kardeşleri ile büyüttüğüm sokak kedilerinden birisi daire kapımın önünde 3 tane yavru doğurdu. Havalar da bir türlü sıcak olmadığından ben de onlara apartmanda yuva yaptım. Kutularında şuanda huzurla büyüyorlar. Benim ise sorum şu bu kedileri sahiplendirmeli miyim? Geçen yıl evimde 3 tane kedi baktım anneleri ile ve yavrular sütten kesilip kuru mama yemeye başlayınca sahiplendirdim. Anneyi de sokağa tekrar bıraktım ama anne kedi 2 ay boyunca hergün acı acı miyavlayarak benden yavrularını istedi. Bu beni o kadar çok üzdü ki bu yüzden bahçemde doğup büyüyen minikleri sahiplendirmedim (annelerinden ve kardeşlerinden ayrılmasınlar diye) ve sokağa alıştırdım. Bu defa da iki tanesine araba çarptı ve birisi öldü, diğeri iç kanama geçirdi. İç kanama geçireni artık sokakta yaşayamaz diye sahiplendirdim. Şimdi bu minikler için öyle kararsızım ki. Eğer sahiplendirmeme kararı alırsam bahçeye indirmem gerekir biraz büyüyünce, sokağa alışmaları için ama orası hiç güvenli değil. Mahallenin çocukları hayvanları resmen oyuncak ediyor. Sahiplendirirsem de anneleri çok düşkün miniklere. Sizler benim yerimde olsanız ne yapardınız? Bir de evime alamıyorum çünkü hamileyim.

10 CEVAP

patili

evet 3 aylık olduklarında sahiplebdirirseniz ve hepsini bir anda değil de, birer hafta arayla sahiplendirirseniz anne kedi alışır.

Denizzzzzz

Sahiplendirme imkanınız varsa sahiplendirin derim ama aceleci olmayın kediler zaten 2ve 3 aylık bebeklerini yavaş yavaş resdetmeye başlarlar bu zaman sahiplendirmek için daha uygun

oezdemirseda

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Sadece mama ve sularını veriyorum onun dışında dokunmuyorum kedilere zaten annesi atar diye kimse dokunmuyor henzüz yavrulara. Eve alışmadılar ama apartman içinde yaşadıklarından dışarıyı da bilmiyorlar gerçi henüz gözleri kapalı ve tüm gün uyumakla meşguller :) Hareketlendiklerinde arka bahçeye alacağım hem sahiplendirelememe durumunda sokağı öğrenmiş olurlar hem de bakacak başka bir yerim yok. Umarım mahallenin çocuklarından koruyabilirim minikleri. Öyleyse 3 aydan sonra aralıklarla sahiplendirmeye başlayacağım. Umarım bu defa geçen yıl ki anne kediyle yaşadığımı yaşamam.

Tsubasa9

Bencede mutlaka sahiplendirmelisiniz. Daha bugun sokağımızda baktığımız 5 tane yavruyu parçalamış köpekler. Çocuğu biter, arabası başlar, soğuğu biter köpeği ile devam eder. Bu masumlara huzur yok dışarda. Oyüzden annesinin bağırmasina falan hic aldırmadan sahiplendirin tabi bu sorumluluğu ömür boyu alabilecek biri olsun ve dişi kedileri kısırlastırmanızıda tavsiye ederim. Su an cok üzgünüm :(((

gursoy10

Herşeyden evvel anneyi kısırlaştırmak gerek.

Reyyanhan

Bir kere eve alışan kedi dışarı da yaşayamaz . Yani ev gördükten sonra istediğiniz kadar sokağa alistirdm diyin . Olmuyo

Reyyanhan

Yavaş yavaş alıştırın anne kediyi de ve zamanı gelince sahiplendirin. Bu arada hamile kişilerin kedi dışkısı na uzaktan yakından temas etmemesi lazım. Yani çok uzağında olmanız lazım. Bilginiz olsun.

Reyyanhan

Geçmiş olsun

Havanese_Siri

bence sahiplenen kişi kısırlaştırsa daha iyi olur ama mutlaka sahiplendirin

lesi

anne ve yavru kediyi sahiplendirmelisin . ayrı gayrı olmaz . birbirlerini çok özlerler