Tavşan Aldım :D

Luckyssss

Tavşan bakımı hakkında bilenler varsa yazabilirmi hangi yemi vermeliyim vs vs :)

29 CEVAP

firfir_2010

Donald Trump veya Barack Obama koy ismini!

canakavi

Beyazsa çok yaratıcı bir fikrim var ! Pamuk koyun adını :D

batuhantopcu

Eskimiş ev eşyalarını atıp yenisini almak için en güzel bahanedir evde tavşan bakmak. Bir zaman sonra hepsini kemirilmiş olarak bulacaksınız. Özellikle ahşap ve plastik kaplamalar vazgeçilmezleridir. Yuvasının içine talaş serpmezseniz çiş kolulu halılar ve perdeler sizi bekler. Tavşan pisliği gibi ne kokar ne bulaşır derler ama mideyi bozarsa kokar da bulaşır da. Bana göre evde bakımı en zor hayvandır. Adını da BIZDIK koyabilirsiniz benim tavşanımın adıydı :)

Reyyanhan

Ne tavsanmis:) ama bence tanrı ismi koy ölümsüz olsun:P

Reyyanhan

Zeboim, Takhisis ve Sargonnas’ın kızı ve Denizlerin tanrısı. Bence zeboim olsun. Kara da hem

ilknrdaisy

Evde bakımı gercekten cok zor 6 yil önce besledigim tavsanimizin izi hala evin her yerinde.. Anneme gore odaya sinen çiş kokusu hala geçmemiş(bence abartiyor :P).

Havanese_Siri

şu konuda sizi uyarmalıyım, tavşan bakmak göründüğü kadar kolay değildir. benim şimdiye kadar baktığım en belalı hayvandı tavşan, zaten sahiplendirdim :/
ne renk?

Havanese_Siri

evin her tarafına tuvaletini yaptı, herkesi ısırdı, her şeyi kemirdi, onun yüzünden internete bile giremedik, bakamadık, evin altını üstüne getirdi

Luckyssss

Siyah :)

Havanese_Siri

Niks de gece tanrısı o da olur

Reyyanhan

Oda olabilir güzel

kediler

Bizim de daha önce 4 tavşanımız oldu :D ama evde bakmak çok zor bütün eve tuvaletlerini yapıp kabloları kemirdiler. Biz onlara petshoptan aldığımız tavşan yemlerini veriyorduk. Size önerim eğer yavruysa havuç,salatalık vb. vermemeniz. O zaman ishal oluyorlar. Onun dışında köpeğinizden de uzak dursun bence. Çünkü bizim eve de bir köpek gelmişti tavşancık varken, birden tavşanı kovalamaya başlamıştı. Aslında sadece oyun oynamak istiyordu ama tavşancık çok korkmuştu ve bize korkudan bile ölebileceğini söylemişlerdi. Onun dışında benim kedim yavru tavşandan korkmuştu yanına bile yaklaşamıyordu ve tavşan kedimi sürekli evde kovalıyordu. Bazen köşeye sıkıştırıp kuyruğunu falan yalıyordu. :D ikisi de çok tuhaflardı :)

Luckyssss

Aaaa anladım köpeğimle sıkıntı yaşayabilir diyorsunuz yani öyle degil mi ? Peki onu yeğenlerime versem bişey olur mu yengemin gözü üstlerinde olucak tabi

kediler

Tavşanı mı yeğenlerinize vereceksiniz.? İyi bakacaklarsa daha iyi olur hayvancık için. Bir de bizim eve gelen köpek tavşanın kafesinin üzerine işemişti :(( onun kokusunu aldığı için işemişti sizde de öyle bir sıkıntı olmasın sakın :((

kediler

Zaten evde tavşan bakmak çok zor biz Tahin ve Pekmez i ( biri erkek biri dişiydi) büyük Bahçeli bir evi olan birisine verdik. Bahçede rahatça yaşıyorlar :))