Kedim Çok Hareketli

Nurrrrr

Scotish fold kedim var ve çok yaramaz ve çok hareketli günde 18 saat uyuması gerekiyor diyor veteriner fakat günde 2 saat uyuyor uyumuyor 3 aylık nasıl uyku eğitimi filan verebilirim

3 CEVAP

nunnajiina

Dünyanın en yaramaz kedilerinden birinin annesi olarak yorum yapayım; kesinlikle onunla oynayıp onu yormanız gerekiyor. Olta şeklinde olan oyuncaklardan alın hoplasın zıplasın o şekilde oynatın. Siz de biraz yorulmalısınız. Öyle top peşinde koşan bi kedi değilse olta tipi oyuncaklar en güzeli. Yarım saat hiç durmadan oynatın bakın nasıl uyuyor. ^^ ama kedi genel olarak yaramazsa ona çok da yapacak bir şey olmuyor 1,5 yaşında ve hala durulmadı benimki mesela. Onu öyle seviyoruz napalım : )

Denizzzzzz

Yedikleri mamanın enerjisi yüksek olabilir daha düşük enerjili mama kullanılabilir çok hareketli olması ve az uyuması enerjisini atamadığını gösterir onu yoracak kosturacak oyunlara yönlendirin mesela oyuncak gezinen bir fare alın peşinde koştursun yada bir iple hoplatıp zıplatın enerjisini atarsa rahat rahat uyur :)

Emin olun benimde cok hareketli kedim var cogunlukla yaramazliklarinii beni tirmalayarak yapiyor :) Ayni cins degiller ama kedi kedidir ztn neyse bende o durumdan sikayetcigim ztn burdaki cevaplari merakla bekliyor olucam