Mama Miktarı Nasıl Olmalı ?

olcayk

İyi günler
2 aylık kedime sütten sonra yaş mama verdim fakat ne kadar vermem gerektiğine dair bir fikrim yok. Mamayı aldığım yer 100 gr bir yaş mamanın 50 gramını tek öğünde vermem gerektiğini söyledi. Sizce bu fazla değil mi ? Bir pakette 100 gram var zaten onun yarısı fazla gibi geldi bana zaten minnacık bir midesi var :) Önüne koyunca yiyor fakat sonrasında karnı çok şişiyor ben de fazla yiyor herhalde diye düşünüyorum. Sizce bir öğünde kaç gram yemesi normal 2 aylık bir kedinin ?

3 CEVAP

Denizzzzzz

Bence 100 gram mamayı 3 öğune bölün aradada tabağına kuru mama koyun hem kurumamaya geçişiniz kolay olur hem aç bırakmamış olursunuz.

Havanese_Siri

2 aylık kuru mama yiyebilir

yasement

Fazla değil ama çok gibi geliyorsa 3e bölün. 33 gram az gelirse miyavlar zaten o zaman yine 50 gram verirsiniz.