7 Günlük Kedi Buldum

Caremcmrt

Bahcemde annesi tarafından terk edilmiş bi kedi buldum. Kedi 7 günlük yasamasi için neler yapmaliyim şuan benimle kaliyor

4 CEVAP

BlindCat

Kediyı aldığınız yerde anneyi biraz bekleyin gelmezsse.

1.bir şişeye sıcak su koyun ve havluya sarıp yanına koyun

2 .2saate bir mama yedirin ve tuğaletını yapması için bir pamuğu ılık suyla ıslatın ve poposuna hafifçe vurup tuğaletını yapmasını sağlayın (youtube de ornekleri vardır)

Petshop larda yavru kedi mamaları vardır ondan alın alamam derseniz bebek maması da olur ve petshoptan kedi biberonu almanız lazıms lütfen sorumluluğunu alabilecelseniz hergün ilgilenebilecekseniz alın yoksa sahiplendirin derim işinize yarar inşallah kolay gelsın

Tsubasa9

Sıcaklığını ihmal etmeyin. Arkadaşların dediği gibi su şişesi koyun havluya sarılı olsun. Soğudukça sıcak su ısıtıp koyun. Birde yavruyu battaniyeye sarabilirsiniz. Sıcaklık çok önemli.

Yavrular için süt tozları var onunla besleme yapmanız gerek 2-3 saat arayla. Tuvalette çok önemli tabi yukarıdaki arkadaş gayet güzel açıklamış.

Gece uyanmanız gerekeceğinden yatmadan hemen önce beslemesini ve daha sonra tuvaletini yaptırın.
Gece de bir iki kez uyanmanız gerekebilir.
Biraz çaba gösterirseniz 15-20 gün sonra rahatlarsınız. Bu vakitler çok önemli. Daha sonra ömür boyu bakamam derseniz yavruyken sahiplendirirsiniz

hulyaaslan

Süt anne bulmayı deneyin. Ya da veteriner / petshoptan kediler için satılan süt tozu alın. Uyurken yanına sıcak su torbası koyun.

Caremcmrt

Kendi kedimi 20 günlükken buldum o yüzden biraz daha rahat geçti benim için . bakmayi düşünüyorum bu kediye de