Kopege Komutlari Nasil Ogretirim

Kadirbyrk

Benim kopegim alman kurdu olacak bazi kisiler bir komutu maximum 5. Defada anlayicagini soyluyor bu dogrumudur ve kopegime hayir komutunu otur yat bekle gel havla gibi komutlari nasil ogretebilirim bir kismini biliyorum biraz pekistirmis olacagim ve kopeklerimde fotograftakilerden birisi olacak ve komut ogretirken onemli detaylar varmi varsa neler mesela kisa tutulmali

7 CEVAP

Kadirbyrk

Peki liderlik kurabilmek için neler onerirsin ?

Luckyssss

Mesaja bakabilir miisin

Kadirbyrk

Hala cevabiniz yokmu ?

Kadirbyrk

Hala cevabiniz yokmu ?

Cotontzu_Siri

alman kurtları akıllıdır ama bütün alman kurtları aynı olmaz, daha akıllı da olabilir daha zor da öğrenebilir. yavrular yetişkinlerden çok daha hızlı öğrenir. önemli olan liderlik kurabilmek

Kadirbyrk

Peki liderlik kurabilmek için neler onerirsin ?

merveandac

Köpeğinizin eve geldiği andan itibaren uygulamaya geçmeniz gereken bir konu liderlik açayım biraz daha ; yani kapılardan önce sizin girip sizin çıkıyor olmanız , mamasını koyduğunuz kabı elinizde tutarken atlamıyor olması , mama/su kaplarını istediğinizde alabiliyor olmanız gibi gibi.. Ailenin diğer fertlerinin de özellikle siz evde yokken besleyecek/gezdirecek olanlara liderlik taslamıyor olması çok önemli. Ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olur büyüdüğünde daha komplike sorunlara yol açmaması için köpeğiniz hiyerarşiyi belirlemeden siz el atın . Eğitim konusunda da sanıyorum yavruyken sahiplendiniz, aceleci davranmayın ve bir komut oturmadan başka bir komuta geçmeyin . İlk önce otur komutundan başlayabilirsiniz en kolaylarından ve en önemlilerinden biridir. Eğitim esnasında hem ödüllerden hemde ses tonunuzdan yararlanabilirsiniz.