Mantar Sorunu

Caremcmrt

Merabalar. Kedimde mantar vardi sirkeli su travazol krem bi sekilde azalttik 2 aydan küçük olduğu için ası da yapamadik. Cidden artik moralim bozuluyo bu duruma doya doya sevemiyorum Kedimi. İsin kotu tarafi mantarlar bize de gecti. Nasil duzelcek bu durum

1 CEVAP

zehraaozlu

Merhaba, sirkeli suyu sakın bırakmayın günde en az 3-4 kez yapmalısınız, kremleri ve sirkeyi dağıtmadan uygulamaya da dikkat etmelisiniz bunlar dışında travazol krem çoğu kedide beklenen etkiyi yaratmayabiliyor. Veterinerize danışarak lamisil, ketoral, tricopom, biyocort bunlardan birini alın daha etkili kremlerdir, kediniz büyük olsa bile aşıyı birçok veteriner önermiyor faydasından çok zararı olduğunu söylüyorlar, krem-sirkenin yanında kedinize 3 günde bir çaytabağı kadar ılık yoğurt verin içten desteklenmesi de işinizi kolaylaştırır, ve yine ek vitaminler kullanın bunları düzenli yaptığınızda iyileşmesi hızlanır. Ama dediğim gibi sirkeyi de kremi de ovalayarak değil sadece o bölgeye değdirmeniz gerek mantarın büyümemesi için. Geçmiş olsun :)