Yavru Kediler Buldum

Caremcmrt

Bi kaç saat önce assagi mahallede iki tane kedi buldum. İkisinin de gözleri iltihapliydi. Bi saat kadar bekledim annesi birakmisti anladigim kadarıyla. Gözlerini çayla sildim ve kitty milk ile besledim. Yol ustunde olduğu için içim rahat etmedi ve onlari evimin bahçesine getirdim ve küçük bi yuva yaptim. Bir sorun olur mu baska kediler onlara zarar verir diye korkuyorum çünkü .

16 CEVAP

Glman

O minikler kaçabilir canım sokak kedisi oldukları için avlanma kaçma içgüdüsel olarak daha aktif eğer imkanın varsa evine al ya da sahiplendir derim

Tsubasa9

Sen geçen günde bir yavru bulmamışmıydın hep senin buluyorlar. Demekki iyi bakıyosun hep önüne çıkıyolar :)

Normal sayılır. Minik yavruların gözleri çok hassas olduğundan çok sık rastlanan bir durum. Uygun tedaviyle sorun büyük ihtimal çözülür merak etme.

Yalnız şu var yavrular ufaksa epey erkek kediler boğabilir. Buna dikkat etmen gerek. Geceleri mutlaka bir yere kapat. Mesela taşıma çantalarının içine bir battaniye ser ve kapaklarını kapat. Hatta gündüzleri de sen evde yokken gene aynı taktiği uygula biraz büyüyene kadar.

Caremcmrt

Ya sorma gelirken yine buldum üzülüyorum birakamiyorum da. Bahçede kapali bi yuva yaptim ama bakalim

patili

1 saat gelmemesi, anne kedinin terkettiği anlamına gelmez ki.. bazen yarım gün gelmiyorlar bazen 3-4 saat.. keşke bi baksaydon uzun bi süre. evine de almamışsın bahçwde erkek kediler yalnız sahipsiz yavruları boğabilir.

Tsubasa9

Valla bu kedinin yapısına bagli. Belkide hic kabul etmeyebilir benimki asla kabul etmiyo mesela

kediler

Ama dikkat et başka kediler zarar vermesin

Tsubasa9

Bende de durum aynı. Ama cok sevgili apartman sakinleri yuzunden bahceye alamiyorum. Eve aldım 4 tane yavru var hic biride kardeş degil. Cok zor oluyo ama yapacak bisey yok sahiplendirene kadar

Caremcmrt

Benim kedim bana tıslayıp duruyo şuan onlari sevdim diye. Ellerimi defalarca yikadim dus aldim parfum de sıktım ama hala ayni

Tsubasa9

Öyle oluyo evet. Hemen huylanıyolar evin kralları onlarya :)
Benim ki bi ara üstüme saldırmıstı bu yüzden acayip sinirlendi. Ayrı odalarda tutuyorum hic gostermiyorum simdi

Caremcmrt

Ben o küçük kediyi verdim arkadasima şuan. O guzel bakar eminim. Ne zamana kadar böyle yapar sence

Caremcmrt

Ben orda ki oturan insanlara sordum annesinin bıraktığını söylediler. Zaten bulduğum yer evimin üstü bir kac kere gördüm kardeşim de ayni şekilde. Soyledigin şeyde çok haklisin ama ben bu konularda cidden hassasim asla annesinden ayirmam

Caremcmrt

Ya zaten bi kerelige mahsus eve getirdim şuan bahcedeler ama küçük olan kustu ve kitty milk içmek istemiyo

Tsubasa9

Küçükler ya mideleri hassaslar. Dur bakalim bi kac saat dinlensin biraz sonra tekrar denersin

Caremcmrt

Bahcemiz baya büyük kacicaklarini sanmiyorum. Evim de kedi besliyorum şuan. Çok teşekkür ederimm

Caremcmrt

İste ondan korkuyorum