Kedi Eğitimi

Rammer

Arkadaşlar kedimi yemek masasına çıkmaması konusunda eğitmek istiyorum şu ana dek herhangi bir ilerleme kaydedemedim ne yapmam gerekir?

9 CEVAP

nymeria

Her defasında kararlı bir şekilde masadan indirirseniz belirli bir zaman sonra çıkmıyor.Eğer hala çıkıyorsa çıktığında hayır diyip su sıkarsanız ya da demir para dolu bir kutuyu sallarsanız bir daha yapmayacaktır.Ama ben her defasında masadan indirerek öğrettim şu an ben varken çıkmıyor.Ara sıra yaramazlıklar oluyor yine de :)

redcat

Her defasinda masadan hayir diyerek indirerek veya masaya ciktiginda hayir derseniz (benim hayirimdan anliyorlar cok icli soyledigim icin sanirim!) cikmayi kesiyorlar fakat ben evde yokken veya uyuyorken yakaladim birkac defa masada. Inatci bu kediler cok :/

oglusummm

Masa kenarina cift tarafli bant yapistirirsaniz bi müddet sonra çıkmayı birakicaktir kediler banttan nefret ederler (:

eknsmr

her seferinde indirip hayır demek işe yarıyor uzun uğraşlardan sonra. Ama evde yokken tezgahta ne var ne yoksa götürmesine çözüm bulamadım henüz

patipati

Yüksek sesle hayır deyip rulo yapılmış bir gazeteyi önüne doğru yere vurun indirin.

Pamuk18

Benim kedimde masaya çıkmaya çalışıyor.Şimdi biraz daha alıştı çok fazla çıkmıyor.Çıkmaya çalıştığında her seferinde biraz sert ve yüksek bir ses tonuyla hayır derseniz bir süre sonra alışır.Ve yapmasını istemediğiniz bişey yaptığında bir torbaya bozuk para koyup yere atın diye duymuştum daha önce denemedim ama belki işe yarayabilir.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

patkam

aynı sorun bizdede vardı biz mutfak kapısını kapatarak geçiniyoruz:)

Denizdirikan

Ne yaptırmak istiyorsan ödül koy

Denizdirikan

Kapıyı kapat kapının önüne yemek koy