Kedim Hiperaktif Olabilir Mi?

didemsahin

Merhaba arkadaşlar. Kedim dişi ve 3 aylık. Odadan odaya koşturuyor, heryerimizi ısırıyor, kabloları kemirerek koparıyor, dolaplara girip içindekileri yere atıyor gibi gibi gibi...... Kısacası aşırı hareketli ve yaramaz bir kedi. Normalde kediler için uykucu, tembel vs derler ama bizimki bir başka.. Sormak istediğim acaba hayvanlarda da hiperaktiflik var mı? Normal midir yani onun böyle olması

15 CEVAP

ursaminor

:D
kedi tembel derler... uykucu derler... normalde...
bunlar hiç kedi beslememiş insan sözleri gibi ahahah
evet uyuyorlar mesela 16 saat uyuyor diyelim hadi 4 saatte yalanma gerinme kaka yemek filan.
kaldı mı sana 4 saat..
heh işte o 4 saat olur sana 4x4 öyle bir azar, öyle bir duvarlara tırmanır, hayatı sana zindan eder, kedi mi besliyorsun yoksa aynı anda 1 kedi, 1 köpek, 1 at, 1 çita mı bilemezsin :D

hı hı evet uyurlar kediler doğru :D

kediler

Yavru olduğu için öyle gerçi yetişkin kediler de öyle olabiliyor. Yani bence kedinin cinsine de bağlı birazcık. Benim büyük kedim Scottish mesela yattığı yerden oyun oynar :D

ursaminor

Deme öyle Reyhannn bir scottish fold alıp sakin sessiz kediyle yaşama hayallerimi yıkmaa :D
Şaka bir yana bir kedi, birkaç kedi demek aslında.
Gerçekten uykuluyken evde melek var sanırsınız; ama hanımefendinin/beyefendinin sabah sporu sırasında evde kedi değil de mutant bir varlık var gibidir. o koridor boyunca saatte 300km hızla koşarken size de hayatı sorgulamak filan düşer.
Adamlar şarkı yazmış bak yıllar önce... Kedisi olmayan bu şarkıyı anlayamaz yani :Ddinemek için tıkla

Sus artık konuşma
Sesini çıkarma
Oraya buraya koşturup durma
Kocaman kız oldun gürültü yapma
Derin güzellik uykusundan
Kedim uyandı...

Ya şimdi kedim yerinden kalkarsa
Ya zavallının birde karnı açsa
Kedim bir daha asla
Uyuyamassa uyuyamassa

Bu ne biçim şaka
Çabuk ..... kapa

Her an bir gürültü
Adamı çıldırtma
Azıcık uslu dur allah aşkına
Derin güzellik uykundan kedim uyandı

Ya şimdi kedim yerinden kalkarsa
Ya zavallının birde karnı açsa
Kedim bir daha asla
Uyuyamassa uyuyamassa

Sakin ol bagırma
Yerlere vurma
Elini kolunu sallayıp durma
Yürürken dikkat et
Kuyruguna basma

Derin güzellik uykusundan kedim uyandı...

Cotontzu_Siri

o değil de her akşam siri de evin içinde saatte 300 km hızla koşup duruyor kısacası çıldırıyor :))

ursaminor

Fıstık ilk geldiği günden beri köpek davranışları sergiliyor zaten :D
Suyla oynaşmalar, mama kabını gömmeye çalışmalar, topu atınca getirmeler, dil bir karış dışarda höh höh nefes almalar :D E kedisel davranışlar da eklenince olay oluyor...
her gören bu kedi mi yoksa köpek mi diye tereddüte düşüyor ahah

Cotontzu_Siri

Aynı şeyin tam tersi siri için de geçerli. Tırmaklarını çıkarıp koltuğu tırmaladığını gördüm ya :D

Reyyanhan

Küçük olduğu için normal bu davranışlar ı. Alışma tanıma sürecinde . Şu an keşif yapıyor . Dişler de yeni yeni çıkıyo . Isırır tırmalar koşar coşar. Durulur merak etmeyin

ursaminor

onunki tekir diye yazdım :D

Reyyanhan

Scotish cidden sessiz sakin (minigi saymazsak)

lesi

bunu akşam mı yapıyor sabah mı eğer akşam yapıyorsa bu normal benim kedim de aynı kediler akşamları kendilerini rahat hissediyorlar . eğer sabah ise ve kediniz yavru ise bu normal yavru kediler koşup zıplamayı çok severler .

patili

bizim kız da o çizgifilmdeki "bip biiiippp" diye koşan tazı gibi. bir anda evin diğer ucunda oluyor. sorsanız 5 yaşında. kedilerimiz hep böyle genç kalır inşallah :))
tabi basıyorum o kadar yemeği mamayı havucu yogurdu yumurtayı vitamini daha neleri neleri. çocuk yerinde duramıyo. özellikle kaka yapmadan önce tazı gibi koşar topun peşinden. hentbol milli takımına yazdırıcam hahs

Reyyanhan

Cinsi ile alakalı yok bnce. Hiç biri birbirini tutmuyor

Reyyanhan

Alakası. ...

Cotontzu_Siri

cins fark ediyor ama kedinin kendi karakteri de fark ediyor

Cotontzu_Siri

:D