Haziran Sonu...

Reyyanhan

İyi geceler . Hazıran sonu eve yeni bir kiz geliyor.. bu kızı geldikten 3 5 gün sonra aşılama ya goturucem. Evdekilerin aşıları bitti. Buna yeni basliyacagiz . Evde 3 tane kum kabı var. Buda onları kullansın mi. Yoksa 3. Alayimmi.. parazit asisi olduktan sonra parazit dönerse bizimkiler e zarar verir mi. Yoksa aşılar onlari korur mu..

12 CEVAP

Reyyanhan

Geliyo bebis:)

mh1888

Kum kabi almak dogru olabilir cunku kedilerde bolge benimseme olayi var ayrica parazitin size bulascagini pek sanmam, gecene kadar diger kedilerinizden ayirmaniz da gerekebilir en iyisi veterinerinize danismak

Cotontzu_Siri

eyvah bir tane daha :)

patili

aşıları tam bir kediye parazit bulaşmaz. hele ki diğer kedi zaten ev kedisi bir yavruysa (her kedi parazitle dogmuyor) sıkıntı olmaz. sokak hayvanı eve alınırken daha alınmadan mutlaka vetrinerde aşılarını olup girmeli eve. yavrucaklar ne buldularsa yemek zorunda oldukları için parazitleri çok oluyor.

Reyyanhan

Ben eve geldikten bi kaç gün sonra aşıya götürmeyi planlıyorum . Eve alissin bi baksın diye. Bide 3. Tuvalet gerekli mi

patili

gerekmez canım. ama direkt vet.e uğrayıp parazit yaptırabilirsin eve geçmeden. etkilemez yavrunun eve alışmasını.

patili

yok hiçbir extra panik yaşamaz ama sen bilirsin.

ilknrdaisy

Bende sokaktan buldugum bebeği hemen kosa kosa veterinere goturup yaptırmıştim asisini hic bir sorun yaşamadı canim merak etme

Reyyanhan

Evde 2 kum kabı var :) 3. De olsunn mu ; ) olacaktı ...

Reyyanhan

İğne yaptırıp getirip bide bizimkiler le karşılaşınca iyice panik olmasından korkuyorum kızın

Reyyanhan

İyi bakalım ;)

Reyyanhan

Teşekkürler canım :)