Kedi Kaç Aylık Olduğunda Kuru Mamaya Başlanmalı?

georgestaub

Kedim tahmini 1 aylık kuru mama yediremedim bir türlü ama yaş mamayı iştahla yiyor, kuru mama erken mi sizce 1 aylık kedi için, ne zaman kuru mamaya başlamalıyım?

14 CEVAP

Ozzge

Aptamil, milupa 6.ay devam sütlerinden alın tavsiyem.Veteriner arkadaşımın yönlendirmesiyle yavru kedilerimi o şekilde büyüttüm.Islak mamaya alıştırmak için çok erken, kuru mamaya ise zaten dişleri çıktığında kendileri yöneliyorlar.Devam sütlerini mama yemeye başlayınca bile verebilirsiniz gelişimi için ek gıda olur.Bu sayede benim kedişlerim normalden biraz iri güzel geliştiler.Nacizane tavsiyemdir.İyi günler :)

1 buçuk aylık olunca kuru yedir bence çünku dişleri çürüyebilir çok aşırı yaş mama yerse

Denizzzzzz

Evt bir aylık kedi için erken kurumama için normalde 2 aydan sonra kuru mama verilmeli o süreye kadae anne sütü ve yaşmama tüketmeli ama sizinli annesütü almadığı için 2.aya kadar da beklerseniz sonra kurumamayı hiç kabul etmeye bilir ama yaşmama kuru mama karıştırıp verebilirsiniz yada kuru mamanın tavuklu ise tavuksuyu ile etli ise wt sıiuyı ile ıslatıp verebilirsiniz ;)

Denizzzzzz

Aynen öyle yap ama seninki uyanıklık yapıp ayıklarsa diğer söylediğimi denersin ;)

georgestaub

bende iri olmasını istiyorum Teşekkür ederim bebekler için olan dimi bunlar, bende kedim sağlıklı güzel iri olsun istiyorum babasının iri patisi iri kafası var :D

Nis_Duru

Bence 1,5 aylıkken felan yedir bende 1,5 aylıkken yedirdim çok yaş mama yerse dişleri çürür sararır tavsiyem yine de sen bilirsin

georgestaub

Teşekkürler kuru mamada aldım, o zaman her öğününde birkaç tane atayım sonra kuru mamayı yavaş yavaş çoğaltayım :)

Ozzge

Evet bebek için, biberon emmeyi reddedecek büyüklüktelerse şırıngayla azar azar enseden tutup 5-10 ml icirebilirsiniz.Yalniz ılık olmasına dikkat edin anne sütü misali.iri olunca yumuk yumuk yiyesi geliyor insanın,bağışıklıklari da küçüklükte ne verirseniz öyle gidiyor :)

Denizzzzzz

Bir aylıksa kendiside içebilir sanırım .İÇmek istemezse diyemi öyle yazdınız .benimde 20 günşük bebeklerim var annesütü içiyorlar ama 1aydan sonra ek gıdalar başlayınca bende vermelimiyim yoksa anne sütü aldığı için gerek yokmu merak ettim

Denizzzzzz

Bir aylıksa kendiside içebilir sanırım .İÇmek istemezse diyemi öyle yazdınız .benimde 20 günşük bebeklerim var annesütü içiyorlar ama 1aydan sonra ek gıdalar başlayınca bende vermelimiyim yoksa anne sütü aldığı için gerek yokmu merak ettim

Nis_Duru

Olmadı 1,5 aylıkkende yemiyor bence bir veterinere götür derim

Nis_Duru

İyi günler

Ozzge

Merhaba Denizzzzzz .anne sütünü tam aldıysa ek gıdalarda da zorlanmiyorsan seminerinin aslında .Ben biraz fazla titizlendim bebişlere verdim hani bi zararı olmuyor faydası illaki olmuştur içeriği güzel besinler çünkü bebek ek gıdaları .Ayrıca o şırınga olayını evet içmek istemezlerse seçenek olarak söyledim :)

Ozzge

Seminerinin =gerek yok aslında yazmıştım ama otomatik düzeltme.Affola :)