Kedim Bildiği Halde Kakasını Kumun Dışına Hemen Yanına Yaptı

georgestaub

Arkadaşlar 1 aylık kedim eve geleli tam bir hafta oldu, 3. günü kum eğtimini aldı her tuvaletini kuma yapar bugün az önce sebepsiz yere kumun dışında ama hemen kumun yanına yaptı sebebi ne olabilir?

ayrıca kumdaki dışkısını mı yedi çözemedim elimdeyken boğulur gibi oldu sonra katı birşey çıkardı ağzından dışkısı gibi birşeydi :(

11 CEVAP

canakavi

kedileri bilmiyorum ama köpeklerdedışkı yeme hastalığı var çok zor günler geçirdim ben kangal beslediğim zamanlar tedavi yaklaşık 4 ay sürdü ama neler cektiğimi bir ben bilirim insallah kedinde öyle bir problem yoktur ama tarif ettiğin sey sanki tüy kusmuş gibime geldi :D

Reyyanhan

Birlikte uyumanız güzel . Aranızdaki bağı güçlendirir. Endişe etmeni anlıyorum . Bende öyleyim . Kedile r normalden değişik tepki verdiklerinde kaç eğitim kaç toplantı iptal etmişimdir hatırlamıyorum bile. Ama hep aklımda kaliyo acaba iyiler mi . Acaba ne oldu. İnternetten araştırma yaptığında da suda olabilr buda olabilir diye sıralıyor sana bir çok seçenek. Burda sorma ihtiyacı hissediyorsun . Belki başina gelen vardır diye. Bir umutla cevap bekliyorsun panik içinde terler sırası ile çıkarken :) ama panik yapma. Kusmalari kötü birşey değil. Yuttuğu tüyleri atmıştır büyük ihtimal.. kediler in dışkısı ni yiyebileceklerini düşünmüyorum çünkü arkalarına bile bakmıyor kapatıyorlar . İshal yada 2. 3. Kusma olursa 24 saat açık olan veteriner ler var . Onları ara sor yada git

Reyyanhan

İlk kez duyuyorum bunu..dışkısı ni yemiş olamaz heralde. :/ bide kumu etrafa yayildiysa ve kokusu sindiyse orayı tuvaleti saniyordur

georgestaub

evet kumunun yanına saçılmış kum vardı süpürge ile çektim, herhalde ondan olmuştur.

diğerini anlayamadım, bir an boğulmaya başladı panik oldum sonra ağzından jöle gibi bir parça çıkardı yemeğini yedikten sonra belki yemeği çıkardı bir parça çıkardı kustu sayılmaz.

bebekler çok korkutuyor beni büyüsün kedim rahatlayacam :D

Reyyanhan

Endişe etmeyin..Ama tekrar ederse vet sorun..

georgestaub

yarın taşıma kafesi gelecek büyük ihtimal internetten sipariş vermiştim, ya yarın yada salı günü vet götürecem kontrol için, resmen panik atak oldum bişey olur mu olacak mı diye korkuyorum, geldiğinin ikinci gününden beri her gece birlikte uyuyoruz :D

georgestaub

bence şöyle oldu yediği yemek boğazına takıldı onu çıkardı çok sıvı birşey değildi.

harici olarak dün kumunu komple değiştirdim odamda kalıyor bugün gün boyu başka yere kakasını yaparken ben kuma koydum kuma yaptı, inşallah sabah 5 te kakasını yine kuma yapar :)

Reyyanhan

Umarım . Ama sabredin. Sabah 5 te böyle olmasa bile zamanla olacaktır .

georgestaub

oldu sabahıda şimdi bir kere daha kumuna yaptı :D

Reyyanhan

Alisir:)

Nis_Duru

Bence bir veterinere götürmeni tercih ederim belki ciddi bir olay olabilir