İlk Defa Köpek Bekleyeceğim Ne Tür Bir Köpek Almalıyım ?

Berkeuylas

Daha önce av köpeği ve hakiki kangala azda olsa bakmışlığım var ama alacağım köpek kendi husisi köpeğim olacak ve yavru almayı düşünüyorum. Sizce ne tür cins bir köpek almalıyım ve bakımı , eğitim süreci benim için zor olurmu ?

7 CEVAP

Cotontzu_Siri

bahçeniz var mı?
eviniz ne kadar büyük?
tüy dökme/kokma ne kadar problem?
ne kadar eğiteceksiniz? (sadece tuvalet ve davranış bozuklukları / temel itaat / ileri itaat)
ne kadar tüy bakımı yapabilirsiniz?
ne kadar egzersiz yaptırabilirsiniz?
ne kadar yalnız kalacak?
evde küçük çocuk var mı?
evde başka hayvan var mı?

Cotontzu_Siri

ve
bekçilik/koruma yapmasını istiyor musunuz

Kadirbyrk

Kardesim golden retriewer ve labrador retriewer en uygun kopekler ama bu kopekler ev kopegi evde bakicaksan cok iyi uyum saglar golden retriever hic koruma yapamaz ama labrador retriewer biraz koruma yapabilir ama eger guclu bir kopek istiyorsan farkli irklara yonelebilirsin ama eger arkadasim olsun zeki olsun egitimi kolay olsun diyorsan bu 2 irk tam sana gore

canakavi

Golden alma eğitimi kolay ama gerçekten pisler ve aşırı derecede ilgi göstermen lazım. Ama Cotontzu_siri nin sorularına cevap verirsen hepimiz yardımcı olmaya calısırız. Daha net olur senin icin

Nis_Duru

Benim bir tavsiyem var bence goldan olmalı çünkü bir keresinde yavru golden köpeğim olmuştu hatta isminizde Carlos koymuştu iyi günler

Cotontzu_Siri

şu ırk iyi onu al demek doğru olmaz şartlarınıza uygun olmalı ki problem yaşamayın

BlindCat

Küçük cins isterseniz bence fransız bulldog büyük çins isterseniz ve koruma olarak doberman ve rot ikisi de cok iyi koruma kopeklerı olabiliyorlar