Kedi İle Seyahat

Tuana_tpl

Kedim ile seyahate çıkıcam bu onun için sorun olur mu ?? Daha önce giden var mı?

9 CEVAP

oezdemirseda

Ben 4 aylıkken götürmüştüm 8 saatlik yola otobüs ile. Veterinerlerde sakinlestirici ilaçlar var, ben sedapet kullanmıştım, ondan verin. Yolculuğa çıkmadan birkaç saat önce yemeğini ve suyunu kesin ki kafesine pislemesin. Bagajda gideceği için mutlaka muavini sıkı sıkı uyarın kafesin hava alacağı kısımlar kapanmasın. Molalarda inip kontrol edin nefes sorunu yaşayıp yaşamadığını. Bir de sakinleştiriciden dolayı hareketsizleşeceği için üşemesin diye kafesini hava deilklerini kapatmadan birşeylerle sarabilirsiniz. altına da polar gibi sıcak tutacak birşeyler koyun.

Ayrıca görüşümü de belirteyim; bence bulabiliyorsanız bla bla car bulun, bagajda yolculuk hayvan için çok zor olacak .

Cotontzu_Siri

mesafe ne kadar?
uçak mı, otobüs mü, araba mı, tren mi...?
kedinizin yaşı ne kadar

georgestaub

bunu bende merak ediyorum bu sene kedim için yazlığa gitmeyecem çünkü çok küçük seneye arabayla gidecem Allah nasip ederse

Tuana_tpl

2 aylık ,otobüs 6 saat

Duru_Sofia

Sen tatildeyken bakabilecek birine verebilirsin yada pet hotellerine verebilirsin. Ama bu son çare olmalı. Çünkü kedin hastalık kapabilir.

Tuana_tpl

Tatil kendi evim olduğu için 3 ay kadar kalıyorum onsuz gitmek istemiyorum büyüdüğünü kaçırmak falan....

Tuana_tpl

Bla bla car?

oezdemirseda

İnternette bla bla car adlı bir site var. Yolculuk yapan kişiler arabalarındaki boş koltuklara ücret karşılığı kişi alıyorlar. Ben bir bayan olarak bu yolculuk türünü çok tercih ettim kişilerin daha önce yolculuk yaptığı kişilerin yorumlarına bakarak gvenilir olup olmadığını anlıyorsunuz zaten. Genelde kedi kkonusunda kimse de sorun çıkarmıyor. Ücret olarak normalden daha uygun fiyata araba rahatlığıyla yolculuk yapabilirsiniz hem de kedinizi kafesinde, kucağınıza alabilirsiniz.

Tuana_tpl

Evet ama on sekiz yaşının üstünde olmak gerekiyor gene de teşekkür ederim