Kopek Ve Soguk Hava

riberyyy

Genis arazimizin icinde kaz tavuk vs var iceri sansar givi hayvanlar gelip tavuklari kaciriyolar oraya korumasi icin kopek alacagiz ve asil olarak ankara iklimi soguk oldugu icin ona gore bir kopek alacagiz rottweiler kışın usurmu evi falan olacak altinda kat kat örtusu falan veya hangi irk olabilir bu arada daha once jopek besledik suandad 2 tane cane corso var ve bu yazdiklarimi silmeyin lutfen silip duruyolar anlamadim bu isi

6 CEVAP

ursaminor

breed for lifestyles
weasel sansar demek...
Çiftlikler için genellikle terrier ailesinin mensupları öneriliyor.

Collie'ler daha ziyade çobanlıkta (sürü gütmede) iyiler.
Bir dönem çalışan hayvanlar diye bir belgesel serisi tercüme etmiştim. Beni en çok etkileyenler bu border collie'ler olmuştu. Zeki böyle parıl parıl bakıyorlar :) İngiltere'de de çok vardı bunlardan ha çobanlar seviyorlar :D

BlindCat

Ya bence usumez ama rot insan korur sansar vb kovmaz.die biliyorum ben baska irk dusunurmusunuz

riberyyy

Tabiki yerli kopegimiz turk aslani kangal i istedik herturlu soguk hava arazi kopegi sorun olmaz ama ve fakat bu hayvanlari caliyolar malesef parasinda degilimde uzuluyoruz ya ama baska hangi irk olabilirki akita inu ve alabai de olabilir aslinda ama pekbi bilgim yok onlarda

Cotontzu_Siri

rough collie öneriyorum. soğuğa dayanıklı, çok zeki bir çoban köpeği

riberyyy

Hm tavsiyeniz icin saolun bi bakayim internetten

Cotontzu_Siri

collie familyasından düşünmelisiniz kesinlikle, dediğim gibi rough collie çok iyi bir çoban köpeği border collieler de zira öyle ve dünyanın en zeki köpek ırkı; bunların dışında ingiliz çoban köpekleri de çok iyi