Balıkesir Edremit Civarında Erkek Scottish Fold Kedisini Çiftleştirmek İsteyen Var Mı?

LilyNur

Altınoluk ta oturuyoruz 1,5 yaşında dişi Gri renkli Scottish Fold kedimize balıkesir edremit hatta çanakkale de de olabilir erkek scottish fold arıyoruz. Sarı ya da beyaz renk tercihimizdir. Gri de olur.

23 CEVAP

AlacaHurrem

Scottish fold + scottish fold çiftleşmesi hiç önerilmeyen birşey.. Umarım haberiniz vardır?

KedimVar

Herkes olumsuz olarak eleştiri yapmış. Bence belki bazılarınız tepki gösterecek ama bir anımı anlatmak istiyorum. Bazılarınız belki "bir kez de olsa anne olsun istiyorum" lafını saçma bulabilir ama aslında kediler (hepsi için değil belki ama en azından benimkisi) anne olduklarında gerçekten çok Mutlu oluyorlar. Benim kedim doğum bittikten hemen sonra bir yandan yavrularını emzirip, bir yandan yalarken mırlamaya başladı. Ama öyle böyle bir mırlama değil. Yüzüne bakarak bile ne kadar Mutlu olduğunu anlayabilirdiniz. O an iyi ki bu minnoşlar dünyaya gelmiş dedim. Yani aslında gerçekten Mutlu oluyorlar.

dollfacepersian

Kim dediyse tamamen yanlış söylemiş. İki Scottish FOLD çiftleşirse yavrular sakat doğabilir,ölebilir. Yaşasada acılı bir hayatı olacaktır. Scottish Fold kediler sadece dik kulaklı kedilerle çiftleştirilmelidir. Bu Scottish straight da olabilir,British shorthair de

KedimVar

Sakın Scottish fold la Scottish fold u çiftleştirmeyin. Yavrular sakat doğar. British shorthair la çiftleştirin.

Denizzzzzz

Kediler tek sefer çiftlelmeylede hamile kalabilirler ama eğer kaldıysa en azından kedinizi fold başka bir kediyle çiftleştirmek gibi bir hata yapmamış olursunuz sarmal bebekler doğar ve çok sevimli ve babada bir hastalık yoksa sağlıklı bebeklerini olur

Denizzzzzz

Kedimvar bende sizinle aynı fikirdeyim bende aynı mutluluğu kızımda gördüm üstelik anne olduktan sonra gerçekten çok değişti daha sevecen daha akıllı başka bir kedi oldu üstelik ben veteriner önerisi ile çiftleştirdim kısırlaştırmadan önce birkez doğum yapmasının onun sağlığı açısından daha iyi olacağını doğumla vücudunun temizlenip yenileneceğini söyledi.Hem kızım hem ben muhteşem bir deneyim yaşadık

Cotontzu_Siri

Scottish fold kendi cinsi ile çiftleşemez, yavrular sakat doğar. Scottish fold kedileri üretmeyin, kıvrık kulak genetik bir hastalıktan kaynaklanır ve bu hastalığa sahip kediler (kıvrık kulaklılar) ağrılı bir hayat geçirebiliyorlar.

KedimVar

Hastalık bulaşma riski var kedinize. Bir yavrular daha çok babaya çekerler. Muhtemelen sarı dik kulaklı olurlar. Ama hemen hamile kalmaz öyle. Birçok kez çiftleşmelerine lazım.

betulaltundal

Kedimi çiftleştiricem başlığından tek farkı kedinizin cins olması bana göre. Orada daha sert bir dille hanım efendiye anlatmaya çalıştık lütfen siz de bir okuyup tekrar düşünün. Sizin yerinizde olsam kedimin hamile olmadığından emin olur olmaz kısırlaştırırdım. Bunun birçok sebebi ve gerekçesi var. Bebeklerin yeni yuvalarında iyi bakıldığından, asla terk edilmeyeceklerinden emin olabilecek misiniz? Onlarca yuva bekleyen bebek varken 4-5 tane de siz mi ekleyeceksiniz? Annenin ve yavruların bakımını üstlenebilecek misiniz? (hem maddi hem manevi olarak zor çünkü) Hiç anne olmamış kedilerin kısırlaştıktan sonra oturup bütün gün keşke bir bebeğim olsaydı diyeceğini mi düşünüyorsunuz ki bir kez anne olsun istiyorsunuz? Ya da daha önce anne olmuş kedilerin şuan yavrularının aklına geldiğini mi düşünüyorsunuz? Ortalıkta bunca yuva bekleyen yardım bekleyen per perişan kediler varken, kedinizin umrunda bile olmayan bir şeyi neden yapasınız ki?

LilyNur

Ben sizin gibi dusunmuyorum hepsi sanssiz degil. Benim gibi sizin gibi insanlar hala varlar

Denizzzzzz

Aynen saflan kedi üretmek sonderece sakıncalı birçok ırk için sadece foldlarda değil ankara kedim var ama ben iranla çiftleştirdim ve özellikle beyaz tercih etmedim çünki iki beyaz ırk kedinin yavruları sağır doğuyor malesef bunlara dikkat edilirse çiftleştirmw işi abartılıp sürekli olmazsa bir veya iki kez olabilir bence kısırlaştırmadan önce

cansument

neden ırk ayrımı yapıyorsun bu hiç hoş bir şey değil

yasement

Cansu irk ayrimi degil yavrularin sakat dogmamasi icin. Hem o nasil kullanici adi ayrica .d

LilyNur

Benim buyuk bahceli bir evim var sokakta hangi hayvani gorsem bakiyorum bana ait olan bir Presa Canari oglum ve Lily var. ustelik kendi bebegim oldu lohusayim. Bir ara kacmis ve ciftlesmis oldugunu dusunuyorum dedim sadece ben hayvanlarima cok iyi bakiyorum siz merak etmeyin. Veterinerden yarina randevu aldim goturecegim korkmayin ilk ciftlesmesi ise hamile kalmaz dediler. Sorumlulugumda olan canlilara iyi bakiyorum. Bu basligi acali cok oldu

Cotontzu_Siri

En mutlu kedi ve köpekler aslında hiç doğmamış olanlardır...