Kedimi Kuma Tamamen Alıştıramadım Ve Mama Saatleri

georgestaub

Arkadaşlar, kedim benim odamdayken normal kuma gidiyor kakası gelince ama kardeşimin odasında dururken belli yeri var oraya yapıyor hep, ben kakası gelince bana miyavlayıp haber versin istiyorum ama direk yapıyor bunu nasıl düzeltebilirim.

ayrıca kuru mamaya alıştı yiyor ama az yiyor aradan 2 saat geçince acıkıyor bir kerede yemiyor az öncede ağladı gecenin bu saatinde dayanamadım mama verdim yedi nasıl çözerim bunu.

7 CEVAP

Reyyanhan

Dolmuşun arkasında seni duymayan soföre seslenir gibi ' dayı çek kenara ' tarzında .

Reyyanhan

İyi de normali bu. Yani insanlar gibi yiyip kalkmiyo. Günde kaç gram vereceksen 3 e böl. Sabah öğle akşam koy. İstediğinde gidip yesin

Reyyanhan

Ayrıca ev büyükse ve kapı kapalıysa haber vermesini bekleme yapar. Hem eğitmen lazım . Mesela arada sırada git kumuna koy. Yaptığında da ödüllendir.

Reyyanhan

Yere yapınca da cezalandir

Reyyanhan

Ama cezaları vurmak vs olmasın. Hafif ses tonunu yükselterek konus.

canakavi

Daayyyiiii çek kenaraaaa mı :D ahaha

Reyyanhan

Öyle olur ya hani. Seslenirsin musait bi yerde dersin kibar kibar. Adam gitmeye devam eder sende sinirlenirsin seslenirsin. Dolmuşçu ağzı ile :)