Köpek Yavrusunu Ab Ülkesine Götürmek

Berro

Merhaba arkadaslar biraz acil ve cok önemli bir sorum var. Dogumundan sonra terk edilen bir sokak köpegine bakiyorum ve bunu almanyaya götürmek istiyorum cünkü orada bir köpegimiz var hem arkadas olurlar hemde hayati kurtulur. Internetten ne yapilmasi gerkenleri arastirdim ama cok uzun zaman alacak gibi oysa ben 1 ay sonra dönecektim. Böyle bir sey yasayan var mi aranizda ne yapmam gerekiyor bana bu konuda yardimci olurmusunuz lütfen. Ben Bursadayim ve minik köpüsle Berline gitmek istiyorum. Simdiden cevaplariniz icin tesekkür ederim. .

4 CEVAP

ursaminor

AB üyesi olmayan ülkelerden AB üyesi ülkelere ticari amaçlı olmayan hayvan götürmeyle ilgili bilgi

izinli ve yasaklı bagajlar

Kuduz aşısına ve bunun testlerine takıntılılar :D
Ve Almanya 12 haftalıktan küçük bebeleri hiçbir şekilde sınırlarına kabul etmiyor.

pabloescobar

öncelikle hemen çip taktırıp karne çıkartman lazım.

Elvang35

Ben kedimi almanyaya götürecektim yavru iken, ilk önce alışarının tam olması lazım ve daha sonra kan alınıyo tahliller yapılması gerekiyo vs epey uğraştıran şeyler ve tabiki maliyetide yüksek ama bizimde acelemiz vardı götüremedik daha doğrusu annem götüremedi türkiyede ben bakıyorum köpek içinde aynımı bilemiyorum ama tahminimce aynıdır

Reyyanhan

Ben götürmek istediğimde sadece karnesi yeterli gelmemişti . Okadar çok şey vardı ki annemı çağırıp ona emanet etmek daha mantikli gelmiş ti :) kısa süreliğine ise boşuna uğraşma çünkü hayvan da telef oluyor. Ama kalacaksa orada şimdiden işlemlere başla