Kedi Ve Köpeklerde Tıraş

Puppy730

(ALINTI) Kedi ve köpeklerin tüylerinin tıraş edilmesine neden olan en yaygın yanlış bilgiler: YANLIŞ! Tüylerin Tıraş Edilmesi Serinlemelerine Yardım Eder YANLIŞ! Uzun Tüylü ve Çift Mantolu Köpekler ve Kediler Tıraş Edilmelidir YANLIŞ! Tıraş Etmek Tüy Dökülmesini Önler / Azaltır YANLIŞ! Tüyleri Tekrar Uzar , Daha Sağlıklı Olur YANLIŞ! Tüylerin Kokmasını Önler YAZININ DEVAMI VE KAYNAKÇA: https://www.google.com.tr/amp/s/sevgilikopegim.com/2015/03/08/kedi-ve-kopeklerde-tuylerin-tras-edilmesi/amp/ Oğlumu mecburen, tüyleri kıtık olduğu için tıraş ettirmiştim. Bu bilgilerden de haberim yoktu. Kendini kötü hissetmediğini anlamamak mümkün değildi zaten. Mecburi olmadıkça miniklerimizi tıraş etmeyelim. Hem onlar tüy yumaklarımızken daha mutlu ve sevimli değil mi? Verdiğim linki ziyaret etmenizi ve yazıyı sonuna kadar okumanızı şiddetle öneririm.

14 CEVAP

patili

bu yüzden tüy traş ettirmiyoruz biz sonucu ölüme kadar giden hastalıklara sebep olabiliyor çünkü. onun yerine kısalttırıyoruz kızımın tüylerini..

Puppy730

Yazı düzenlememe rağmen bayağı karışık olmuş. Kusura bakmayınız.

Puppy730

Evet, biliyorum bu durumu. Oğlumda da oluyor. Üç çeşit tarağı var hepsiyle taramama rağmen, en ufak gözümden kaçan yer düğüm/kıtık oluyor. Bende tıraş ettirmemek için alıyorum makası, düğüm olan yerlerle uğraşıyorum saatlerce. Bel fıtığı yakındır ama yapacak bir şey yok. Kedi durmaz büyük ihtimalle :/ Kolay gelsin, uğraşmak lazım bayağı.

Puppy730

Evet, abartmadan makas tıraşı en mantıklısı. Maalesef bu yazının sahibi evladını kaybetmiş tıraş yüzünden. Makine tıraşı... Dikkatli olmak lazım. Yaz geldi, bir sürü çırıl çıplak can göreceğiz maalesef.

nildogcat

Çok haklısınız.Fakat Lokum'un tüyleri ne kadar tarasakta düğüm oluyor ve canı acıyor (deri nefes almadığı için mantarda olabilirmiş)bende mecburen tıraş ettiriyorum:(

nildogcat

Bende Lokum'un tüylerini çırılçıplak yaptırmıyorum tabikiz.Bu onu savunmasız yapıyor zararlı ışınlara karşı.

Cotontzu_Siri

bence de ama kendileri bilir. sevmiyorum zaten onları :/

Puppy730

Söyler bence dayanamaz :) Yazdıklarını görüyorum, canlara gerçekten değer veriyor, siz de biliyorsunuzdur. Dayanamayıp söyler, buraya yazıyorum.

( Manipülasyon benden sorulur. )

Reyyanhan

Bencede söyler . Cümleyi tam kuramamistir doye düşünüyorum . Siri can zaten ♡♡♡

Cotontzu_Siri

Teşekkür ederim :) Bu Reyyanhan için ❤, bu da Puppy730 için ❤. Müsait gördüğüm bir zamanda söylerim. Bir de açık mama kullanıyorlar, onu da söylerim.

Cotontzu_Siri

komşumuzda bichon frise var yılda 3 kere civarında tüylerini 2-3 santim kalacak kadar tıraş ettiriyorlar

Reyyanhan

Onları sevmesen bile canlının sağlığı açısından gidip anlatmalisin siri. Sevmiyoruz diye hayvanlarına birşey olsa ilgilenmiyecekmiyiz:/

Puppy730

Pek diyaloğumuz olmadı Siri ile ama cevaplarını pek tabii beğeniyorum. Üç kalpte benden olsun o zaman :)

Puppy730

Üç kereyse yılın uzun bir kısmını tıraşlı geçiriyor sanırım. Zorunlu değilse gereksiz ve zararlı, ne gerek var ki? Fırsatınız olursa anlatın bence. İki üç santimetre sıfıra vurmaktan çok çok daha iyi ama, gerekte yok.