Lavital Kedi Maması

SelinTuksal

Merhaba. Kedilerim on aylık oldu dün. Yani iki ay sonra artık royal canin kitten mamayı bırakıp yetişkin mamasına geçmem gerekiyor. Bu konuda Lavital'i araştırdım, hem hesaplı hem kaliteli olarak görünüyor ama bu bir internet yalanı da olabilir diye düşündüm. Kedilerimin sağlığını önemsiyorum, o yüzden kullanan varsa bana yardımcı olabilir misiniz?

18 CEVAP

Puppy730

Bu mamayı yorumlamak için kullanmaya gerek bile yok. Karşıma çıkan ilk mamasının içeriği mısır ve pirinçle başlıyor. Mısır, buğday tohumu, buğday, kurutulmuş pancar posası vb.

Cotontzu_Siri

bir de utanmadan içindeki tek et içeriği hakkındaki acı gerçekleri gözümüze sokmuşlar (somon balığı unu (%10))

Cotontzu_Siri

kullanmadım ama içeriği berbat

Puppy730

Öyle deme, iyi satışı var. İçeriğe bakmadan alan çok bizim burda. İsmi duyulmuş mu? Tamamdır sepette.

Cotontzu_Siri

aynen ya, acıyorum hayvanlara

Cotontzu_Siri

royal canin ile başlamışlar zaten :/

dollfacepersian

Matisse mısır ve pirinç içeriyordu yanlış hatırlamıyorsam. Brit Care in hem tahıllı hem tahılsız formülleri var ve tahıllı olan sadece pirinç içeriyor. İçinde et olmasa kullanmazdım herhalde.Un dediği öğütülmüş et ve sadece insan tüketimine uygun kısımları öğütülüyor. Bunun hakkında çok fazla araştırma yapmıştım kedime almadan önce. Brit Care kedi maması gayet iyi bir mama. Köpek mamaları çok iyi değil ama kedi mamaları gayet iyi

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Köpek mamaları bence de iyi değil. Yanlış hatırlamıyorsam tahıllının içinde etten çok pirinç ,tahılsızın içinde de etten çok patates vardı.
Brit markasının yaş köpek mamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cotontzu_Siri

brit boutiques köpek yaş maması var bir tek, o da düşük tahıllı ve içinde ne olduğu belli değil. içeriğinde tahıl yazmıyor ama düşük tahıllı diye deçiyor. içeriğinde su veya et suyu da yazmıyor. kuzulusunun içindeki etin çok düşük bir miktarı kuzu eti. ne kadarı et bilinmiyor. :/ yorum yapabilecek bilgiye ulaşamadım. çok şüpheli

Cotontzu_Siri

brit markasına güvenmiyorum. hiç bir ürününde içerik net yazmıyor. içimden bir ses bana bu işte bir hayırsızlık var diyor. profine brit markasının bu arada

dollfacepersian

La Vital bence iyi bir mama değil.
Uygun fiyatlı istiyorsanız Profine,Matisse,Brit Premium ve Brit Care önerebilirim
Yazdıklarım arasında en iyi Brit Care bence. Ben kedimde kullanıyorum şuan

Cotontzu_Siri

matisse brit careden daha iyi, en azından içinde et var

Cotontzu_Siri

ben köpek mamalarına baktığım için bir şey diyemiyorum

SelinTuksal

Arkadaşlar ben de brit care ın içeriğini araştırdım ve gerçekten kaliteli buldum. Çok teşekkür ederim öneriniz için. Kullanmaya başlayacağım 2 ay sonra.
Ama royal canin hakkındaki yorumunuza katılmıyorum Cotontzu_Siri. Ben gayet memnunum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadık beslenmeden dolayı. Yardımlarımız için gerçekten teşekkür ederim hepinize.

dollfacepersian

SelinTuksal
Dediğim gibi kedi mamaları iyi Brit Care'in. Siz yetişkin kediler için olan formülünü mu kullanacaksınız?