Uysal Ve Oyuncu Cinsler Hangileri

sedefylmz

İtalik Yazı
bi kaç örnek verebilir misiniz evde bakılacak

21 CEVAP

nildogcat

Köepğin bence ırkına bağlı değil aslında hiç bir hayvanın ırkına bağlı değil oyuncu olup olmaması uysal olup olmaması.Karekterine bağlı.

Dvuslat

Pug, pekinez, maltese, boo, minyatür poodle, shih tzu, fransız bulldog, ingiliz bulldog

Cotontzu_Siri

nerede bakacaksınız?
tüy ve koku ne kadar problem?
ne kadar egzersiz yaptırabilirsiniz?
sıcak/soğuk/ılık bir şehirde misiniz?
eviniz ne kadar büyük?
nasıl bir eğitim düşünüyorsunuz?
evde küçük çocuk var mı?
havlamadan rahatsız olacak komşularınız var mı?
evde başka hayvan var mı?
evde köpeğe alerjisi olan var mı?
bekçilik yapmasını istiyor musunuz?
sağlıklı ve kuvvetli olması ne kadar önemli, hangi kalıtsal hastalıklardan korkuyorsunuz?
ne kadar tüy bakımı yapabilirsiniz?

dollfacepersian

Nildogcat'e kesinlikle katılıyorum.
Bence ırk seçimi tüy dökümü,kalıtsal hastalıklar,sıcağa soğuğa dayanıklılık durumu,büyüklük gibi şeylere bakılarak seçilmeli.
Sizin için bu şeyler nasıl olmalı? Cevap verirsiniz yardımcı olabilirim

nildogcat

Cidden söylüyorum Golden ırkının çok uysal sakin olanını da gördüm hırçın hareketli olanını da gördüm.Irka bağlı olduğunu tekrardan düşünmediğimi belirtiyorum

dollfacepersian

Nildogcat kesinlikle katılıyorum. Aynı ırkta çok farklı karakterde köpekler olabiliyor

nildogcat

dollfacepersian
Bende size katılıyorum:)İnsanlara anlatamıyorum ben bir türlü cinsin önemli olmadığını yine yazıyor işte golden denince akla sevecen köpek geliyor...Böyle sahiplenip geri bırakıyorlar işte köpekleri...Benim Golden'ım vardı 1.5 sene öce vefat etti kendisi hiç sevencen değildi yabancıları hiç sevmiyordu ve gayet huysuzdu:)Birtek siz anlıyorsunuz beni...

dollfacepersian

Nildogcat
Benim de bunu anlatmaya çalışıp anlaşılamadığım olmuştu birçok kez.Vefat eden köpeğiniz adına üzüldüm.
Sizi anlayan tek kişi olmak iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilemedim ama anlaşılmak güzel bir şey ve sizi anladığıma sevindim.(Saçmalıyor gibi hissediyorum ama neyse:))

Dvuslat

İran, british shorthair, scottish fold, egzotik shorthair

dollfacepersian

Sanırım kopekten bahsediyorsunuz?

sedefylmz

evet köpek

sedefylmz

teşekkür ederiiimm

busesahin

maltese ve golden :D

sedefylmz

günlük egzersızlerını aksatmadan yaptırabılırım evde bakıcam ve genel olarak bakıldığında uysal denebilecek bi köpek arıyorum

sedefylmz

hani mesela golden deyince uysal oyun oynamayı seven fazla havlamayan bi köpek cinsi geliyor akla öyle