Kilo Sorunu

pongul

merhaba, dünkü muayenemizde 7 aylık scottish kızım 2.8 kg çıktı. aslında öyle zayıf bir görüntüsü yok ama veteriner kilosunu az buldu. gerçekten bu düşük bir rakam mı sizce? brit care crazy kitten aslında 7/24 yiyorlar ama kilo almıyorlar nedense, aşırı hareketli de sayılmazlar, kan değerleri vb. de düzgün. .. erkek kedim de bizim eve geldiğinde 6 aylıktı ve obez sayılırdı (royal caninle besleniyormuş atıldığı evde), şimdi 4 kiloya kadar indi, aslında atletik görüntüsü sağlıklı ama bu zayıflık nereden kaynaklanıyor bilemiyorum. vitaminlerini de eksik etmiyorum oysa.

9 CEVAP

patili

veteriner yanlış yönlendirmiş. sağlıklı bir dişi kedinin normal kilo aralıgı 2.5 ile 3.5 arasındadır. internete hanhi siteye yazsanız bu çıkar zaten. bazı kediler çok iri olabilir ona göre de kiloları artabilir ama sizin kedinin kilosu normal. eğer uzun ve iri bir kediyse o zaman zayıf görünür.

pongul

ben de normal diye biliyordum bu yüzden kilosunu az bulmasına anlam veremedim, arkadan hangi mamayı yiyor diye sordu, ben biraz sorgulasam belki de kendi sattıkları advance ya da hillslerden satmaya çalışacaktı. zaten kızımda gingivitis başlangıcı var diye hills t/d verdi dün, ona moralim bozuk.

patili

çok geçmiş olsun üzüldüm ya :(

kittycat

Belkide mamalarını gerektiği miktarda vermiyorsunuzdur. Ölçerekmi veriyorsunuz göz kararımı... Belkide iki kedi oldukları için oynayarak kalori yakıyolardır :)

pongul

ölçerek hatta fazlasını da aralarında 4 aylık oldugu için veriyorum. mama kapları hep dolu.

kediaskim

ekstra vitamin paste alın bu sitede vat

pongul

hepsini veriyorum.

aycacetin2472

bsy dicem bnde brit kullnıyorum bnim kedimde kiilo almıyor hem kısır hem disi

aycacetin2472

bsy dicem bnde brit kullnıyorum bnim kedimde kiilo almıyor hem kısır hem disi