Kedim Nefes Alırken Çok Ses Çıkarıyor

BlindCat

Merhaba 5 gün önce sahiplendiğim kedicim uyurken cok ses vıkarıyor hani burnumuz tıkalıyken ses cıkarya öyle ses cıkıyor neden sizce burnu mu tıkalı ki bu arada vete aşı yaptırmaya bayramdan sonra gidicen uygun deme ??? Kedim 2.5 3 aylık o zamana 3 olucak

13 CEVAP

yasement

Purlama ile karistiriyor olabilir misiniz :)

Entropi

Mırlıyor olabilir mi. :)

PERIveLIDYA

Olabilir benimkinin de nefes alış verişi sessizlikte duyuluyor. Ya da bazen horlaması :D normal bir şey

Cotontzu_Siri

aşı zamanı uygun. ben de hasta olduğu için geç yaptırmıştım

PERIveLIDYA

Belki burnunda bir sorun vardır. Benim arkadaşımın kedisi çok sesli nefes alıyor burnundaki sorundan dolayı. Yani nefes alış verişinden nerede olduğunu rahatça anlayabiliyorsunuz.

BlindCat

Hayır ses cıkıyor hani bir insanın mefes alışı gibi ve cok sık iç çekiyo

BlindCat

Hayır mırıldama deği

BlindCat

Bnimki o kadar seslı değil ama gece yatarken duyuyorum uani en iyisi ben vete gidiyim

BlindCat

Ohh içim rahatladı cok saolun❤️

Entropi

Eğer mutlaka değilse içiniz felan rahatlamasın hemen bir kliniğe götürün lenf bezleri şiş olabilir ciğerlerine problem olabilir yani üşütmüş olma ihtimali yüksek burnuna doğru yaklaşıp koklayın koku geliyorsa dediğim gibidir ama mutlaka derhal bir veterinerin görmesi gerekiyor

zhrsntrkl

Merhabalar,veterinere gitmenizde fayda var kediler normalde sessizce nefes alıp verirler.. Kulağınızı onun yanağına doğru götürürseniz bile anca duyabilirsiniz normalde..

Castielthecat

Benim kedimde de aynı sorun var. Kendisinin bahar ve polen alerjisi varmış. Veterinerimiz yavru kedilerde bu tarz alerjiler görülebilir sonrasında kendinden düzelir büyük ihtimalle dedi. Zaten alerji durumu ileri safada olmadığı sürece aşırı sorun teşkil etmiyor. Ben de alerjik biriyim :D

Bbs

Bendede aynı problem.var siz ne yaptınız