Kedimi Aşı İçin Veterinere Götürdüm Hap Yutturdular

gozdeleo

merhabalar 2 aylık kedim var. veterinere iç dış parazit aşısı için götürdüm. hap verdiler birde ensesine jel gibi birşey sıktılar aşı karnesinde de iç dış parazit yerine yazmışlar ve 1 hafta sonrada aşıları için gel dediler. aşıyla hapın farkı nedir? yoksa başka bir aşı mı yapacaklar? deneyimi bilgisi olam cevap verebilir mi teşekkürler :)

12 CEVAP

yasement

Hap daha etkili diye biliyorum biz de hap tercih ediyoruz

Mutlupatim

Iç dis parazit uygulamasi Aşı değildir. İç parazit iğnesi vardir. Ya da iç parazit hapi vardir.Aşılar Karma Aşı,Lösemi aşisi ve kuduz aşısıdır.

Reyyanhan

Hap daha ucuz ve etkili..

Benim1kedimvar

Ben enjekte yaptırıyorum. Burada başka bir vet hekim de hap yutturup ense damlası damlatıyor. Bence enjekte kana daha iyi karışıyor. Ama belki kediniz yavru diye de öyle yapmış olabilirler

PERIveLIDYA

Bize hap vermedi kusar diye enjekte yaptırdık. Enes damlasını da yapıyorlar.

Ealbs

Küçük kediler için ense damlası iyi değil diye biliyorum?

yasement

Dogal■

PERIveLIDYA

Petshoplarda oluyor

yasement

Buyukler icin de iyi degil vucuttan atilamayan maddeler iceriyor. Daha doga yontemleri kullanmak lazim mumkun oldugunca. Ise yaramazsa son care olarak damlayi dusunuyorum kendi kedim icin.

Bir de arkadaşlar bu hap ve damla eczane ya da internette bulunur mu? Kediler çok stres oluyor ve burdaki vetlere de güvenmiyorum ayrıca:/

Buradaki petshopta yoktur diye herhalde kafamda direkt eledim ama yine de bakayım tesekkurler.

Ilaydasena

BENİM KEDİLERİM DE 2 AYLIK, HAP OLARAK VERDİ VETERİNER. BEN DE HAPI ALSAM EVDE TÜKETTİREBİLİRİM DİYE DÜŞÜNDÜM ANCAK YUTTURMAK KOLAY DEĞİL PEK O HAPI. BİR DAHA ÇAĞIRMA NEDENİ DE KARMA AŞISIDIR BU ARADA.