2.5 Aylık Scotish Fold Kedim Hiç Bir Şey Yemiyor Ne Verebilirim

Sdakstt

Kedim 5 gündür bizimle petshoptan aldık kuru mama royal canın yiyemiyor yaş mama yemeyide bıraktı ve ishal ne yapabilirim

42 CEVAP

Reyyanhan

Hayvan satımına karşıyiz. İlk onu belirtelim .. o kedi nedenn sağlıksız biliyomusunuz . İnsanlar satin almaktan vazgecmediklerı için. Kötü şartlar altında bakılıp doğum. Yaptırılıyor lar. Ve ayı doldurmadan annesinden ayırıyorlar . Bunun sebebi anne nin sütü kesilsin tekrar ciftlessinler diye. Kediler de satılsın ki para gelsin . Bedenleri büyüsün diye de hormon yükleniyor . Ohhh mis. Gelsin paralar.. neyse çok uzattım. .Vet götürün . Ayrıca vitamin falan önermiş olması lazım vetin. Prebiotic vs. Yemek yemiyo sa ve ishal se nasıl sağlıklı bi kedi. Bunu diyen hangi .......... veteriner..

Reyyanhan

Nasıl da güzel ya oğlum ya. İnşallah iyileşir. Başka vet götürün ..sıkıntı var belli ki. Yemesi için de uğraş bağışıkligi düşer yoksa. Schesir in mamasini hemen yiyolar yavrular için olan ı al.

Petshoplardan alınan kediler genelde hasta oluyor bence cok gec olmadan veterinere götürün

kedilikizzz

Boşverin anlaşmalı veterineri fln önerilere gıcık oldum ya para verilip alınan canlının veteriner masrafından mı kaçsın insanlar. Petshoplarla anlaşmalı olan vet petshoplar kdr haysiyetsiz oluyorlar. Sağlam bit veterinere gidin de size
hediye olarak gelen bebeğinizs bir şey olmasın. Hala şu zihniyette insanların olduğunu anlamıyorum. Bebek satın alıp hediye etmek gibi. Bide ölürse parasını geri verceklermiş. Can bu can can !

yasement

Yemese de zorla yedirin ignesiz siringayla, yedigi surece toparlanir. Bizimki de usutmustu kucukken zorla tek tek mama verdik agzina, siringayla su verdik light ton baligi suyu verdik. Bi sure sonra yemeye baslamisti sukur

pongul

veterinere götürün ve mutlaka üçlü test yaptırın corona var mı bakılsın.

PERIveLIDYA

Umarım bir an önce sağlığına kavuşur kedicik :) mamalarını koyduğunuz an yer :))

Cotontzu_Siri

ölürse parasını geri verecekleri için ellerinden geleni yapıyorlar çünkü para kaybetmek istemiyorlar demiştim. benim köpeğimi ciddi bir hastalıktan kurtardılar. ben maddi olarak o tedaviyi karşılayamazdım. sırf iyileşsin de para kaybetmeyelim diye anlaşmalı olmadıkları veterinerlere bile götürdüler.
söylemek istediğim şuydu: petshopların umrunda olan tek şey para ve para kaybetmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. eğer hasta sattıkları için o hayvan ölürse hem çok para kaybederler hem de dükkanları kapanabilir. hayvanın sağlığı umurlarında olmayabilir ama para umurlarında ve cidden çok iyi bakıyorlar. örneğin benim köpeğimi aldığım petshopun anlaşmalı veterineri bulunduğum ilçenin en kötü veterineriyken tedavi olduğu veteriner ilçenin en iyi veterineri. 600 lira kaybettiler ama onu kaybetmeselerdi benim şikayetim yüzünden petshop ruhsatlarını kaybedeceklerdi.

Sdakstt

Merhaba öncelikle kedim eşim tarafından hediye olarak geldi, 2 farklı vitamin kullanıyor bursada akademi veteriner polikinliği yorumunuz için teşekkürler

Sdakstt

Biraz önce zorlada olsa ödül maması adı verilen yaş konserve mama yedi şuanda uyuyor yarın sabah tekrar götüreceğim

Reyyanhan

Bunun bi mantığı yok..kedi sağlıklı değil belli ki. Hem ishal hem yemiyor.. halsizlesir de bir süre sonra. Bence başka yere de goturun.. hangi vitamin leri kullanıyor

Reyyanhan

Ödül maması nin adı ne . Markası ?

Sdakstt

Gim cat multi vitamin paste
Malt soft paste extra
Ve sticks tacchino lievito yazıyor

Yaş mama da şu şekilde gourmet gold tavuklu

PERIveLIDYA

Ben olsam güvenip götürmezdim bence siz kendiniz güvendiğiniz ya da iyi olduğunu duyduğunuz gerçekten kedinizi sağlığına kavuşturabilecek bir vet bulup ona götürün. Masrafları onlar karşılasınlar. Böyle olabiliyorsa çok iyi olur.

Cotontzu_Siri

önce petshopa hangi veteriner ile anlaşmalı olduklarını sorun. o veteriner hakkında araştırma yapın, içinize sinerse verin. petshop o kedi ölürse paranızı geri vermek zorunda, hatta ruhsatını bile kaybedebilir (şikayet ederseniz). inanın sırf para kaybetmemek için ellerinden geleni yapıyorlar.