Hangi Irk Köpek Almalıyım

fayn

arkadaşlar öncelikle merhaba, yeni bir eve taşınıyorum bahçesi olmasada köpek için büyük bir ev. husky veya labrador cins düşünüyorum fakat ikisinin de huysuz ve zor eğitildiğini duydum. siz önerir misiniz veya ikisi dışında başka bir ırk? daha önce köpek bakmadım.

5 CEVAP

Cotontzu_Siri

retriever familyasından seçmenizi öneririm. golden ve labradoru sokaktan veya barınaktan sahiplenebilirsiniz. daha küçük olsun diyorsanız mini golden veya cavalier; tüy dökmesin/kokmasın diyorsanız westie, havanese, poodle

dollfacepersian

İlk Köpeğiniz olacaksa husky size uygun bir değil.
Kral Kopek Ailesi ilk kez köpek bakacaklara uyumlu ırk olarak bilinen" retriever" grubu köpekleri ve gerçekten enerjisini attırabilinecekse beagle cinsini önermişti. Retriever grubuna, golden retriever,labrador retriever ve flat coated retriever i örnek verebiliriz.Yani labrador size uygun. Zor eğitilen bir ırk değildir.

merveandac

Keşke belirtseydiniz küçük ırk mı büyük ırk mı istediğinizi , günlük egzersizi için kaç saatinizi ayırabileceğinizi , tüy dökmesi sizin için sorun olacak mı , sık havlıyor olması sizi veya komşularınızı gerecek mi , gibi gibi.. Ve lütfen bir köpekle yaşamaya hazır değilseniz sahiplenmeyin , bir köpekle yaşamanın maddi manevi zorlukları vardır , elimi ısırdı , kıyafetimizi yırttı , üstüme atladı , beni devirdi gibi bahanelerle o köpeği bir odaya / balkona atıp dışarı canınız istediğinde çıkarıp , kuru ekmekle besleyecekseniz , sağlık sorunları olduğunda aman iyileşir diyecekseniz ve vahim son bıktım diyip bir gün evden onunla çıkıp tek başınıza dönecekseniz lütfen sahiplenmeyin . Doğru bilinen yanlışlardan yetişkin köpek yeni sahibine alışmaz diye bir şey yoktur bir barınağa gidip uysal genç bir köpek sahiplenebilirsiniz , hem bir can kurtarmış olursunuz . Davranış bozukluğu olmadığı sürece 6 yaşındaki bir köpeği sahiplenip özveriyle yaklaşırsanız size alışması 3 ayını almaz. Köpek bakmak çocuk bakmaktan daha zordur unutmayın lütfen o sizi anlamaya çabalamayacak siz onu anlayacaksınız.

pervinakat

golden alabilirsin çok baasit eğiitliyor ben besledim fakat azıcık tüy dökme sorunu varve çok sadıklar bir başka önerim maltese terrieri hem çok sevimli cana yakın sadık ve tüy dökmeyen kolay eğitilen oyuncu bir hayvan bana kalırsa bu 2 cinsten birini seç ilk kez köpek bakacak isen maltese ve golden ideal bir cins

canakavi

labrador zor eğitimi olan bir köpek degil aksine asırı zeki ve oyuncu bir köpektir çocuklar ve diğer insanlarla iletişimi iyidir. evde beslemeye ideal