Tekir Ve Sarman Karakter Farkı

georgestaub

Arkadaşlar biraz araştırdım iki bilgi edindim

Tekir: çok haraketli, ama çok yalnız bırakılmaması gereken bir kedi.

Sarman: tekire göre tembel, yalnızlığa alışkın.

tabi kediden kediye değişiyor bunlar fakat bu bilgiler doğru mu? bildiğiniz başka özellikler varsa ekler misiniz.

5 CEVAP

sezind

Şuana kadar birçok sarman ve tekir kedim oldu. Kimi sarmanlar çok sadıktı kimisi kendini sevdirmezdi. Yine kimi tekirler kucağa alınmayı sevmezdi kimisi çok sırnaşıktı. Yani genelleme yapamayız bence :)

kedilikizzz

Ben bir sarman gördüm beni az daha yiyecekti :))) kedinin huyunu bulunduğu ortam sahibi ve çevresindeki şeyler belirler. Bu yüzden genel kanılar dışında pek güvenilir değil bu bilgiler.

Ece5

Kısmen doğru ama hepsini. Huyu bir olmuyo sarmanlar daha sakin huylu hayvanlardır

georgestaub

Doğru kedi sahibine çekermiş, normalde kediler sabah 6, 7 gibi mama için sahibini kaldırır oğlum ben ne zaman kalkarsam o zaman mama istiyor hatta bazen ben kalktığımda onu dürtüklüyorum hadi kalk mama koyuyorum diye :D

georgestaub

@sezind

doğru diyorsun her kedi insan gibi kendine has karakteri var :) benim oğlum farklı (benim için) o ısrır genelde :D ama ısırmak değil dişliyor sadece kendi gelir kucağıma sevdirir sonra iner koşturur, herhangi bir kağıdı sıkıp top haline getireyim atayım onunla oynar, gece enerji patlaması yaşar :D gece birlikte uyuruz bana benzedi sabah kaldırmaz beni tuvalete gidip yine yatar 10:30 gibi beraber kalkarız mamasını veririm, hatta bazen öğle 13:00 de bile kalkarız ne kendi uyanır ne beni uyandırır :D