Acil... Kedime Dana Kıyma Verebilir Miyim?

Benim1kedimvar

Nasıl vereyim Tereddütlüyüm

24 CEVAP

haşlayıp verin bi sorun olmaz..
konu başlığındaki acil kısmını anlayamadım ama :) kediniz kıyma krizine mi girdi

Cotontzu_Siri

Kıyma, yulaf, yumurta ve çeşitli sebzeleri karıştırarak ona yemek hazırlayabilirsiniz. Yulaf öğütülmüş olsun. Yumurta ve sebzeleri haşlayın. Kıymayı tavada yağsız tuzsuz pişirin. Sebzeleri ezin, yumurtayı parçalayın ve hepsini karıştırın.
Bu zor gelirse kıymalı yumurta da yapabilirsiniz.

Denizzzzzz

Pişirip verirseniz tabikide sıkıntı olmaz çiğ etin her türlüsü salam sosisde dahil parazit yapar ama pişerse sıkıntı olmaz ;)

Denizzzzzz

Dağılmasın istiyordan köfte gibi sık az suda haşla yeterli olur benim kızım kıyma yemiyor oyüzden önce az yapıp dene derim

georgestaub

hocam dağılsın önemli değil sadece suda haşlayın yani suya yağ vs koymayın.

georgestaub

Yok hocam vermedim kuru mama yiyor.

georgestaub

1.5 aylık 4 aylık olsun öyle ona özel yemek hazırlamak istedim

PERIveLIDYA

Neden kuru mama vermiyorsunuz ki?

sezind

Kedinize illa et türü bi şey vermek istiyorsanız bence yaş mama verin. Ev kedisine kıyma vermek bana pek doğru gelmiyor. En azından sürekli vermeyin.

bu kadar evhamlı olmayın :) kedilerin temel besin kaynağı et. Kıyma yemeleri kadar doğal ne olabilir ki.. Haşladığınız sürece hiçbir sorun olmaz..Hatta içine ufak eklemeler yaparak çok güzel ev yapımı yaş mama yapabilirsiniz

ozennnn

haşlayıp verirsen sıkıntı olmaz

Benim1kedimvar

Güncel

Benim1kedimvar

Parazit yaptığı söyleniyor doğru mu

Benim1kedimvar

Şimdi buzluktan çıkarsam , nasıl yapayım siz daha önce yaptınız mı tarif eder misiniz

PERIveLIDYA

Tek bildiğim çiğ vermemeniz gerektiği ama pişirip verirseniz sorun olacağını zannetmiyorum.