Tüy Dökmeyen Kedi Cinsleri

miniyavru

Tüy dökmeyen kedi cinslerini söyler misiniz

18 CEVAP

dollfacepersian

Miniyavru
Yanlış anlamayın ama bir sey dikkatimi çekti.Daha önceki köpeğinizi koruyamayıp kaybolmasına neden olmustunuz. Sonra yeni köpek için burada bir sürü soru sordunuz,sürekli ırk değiştirdini,en son maltese alacaksınız,şimdi ise kedi mi istiyorsunuz? Yani nasıl desem yazdıklarıniza bakarak hayvan isteyen küçük ve sorumluluk alabileceğini düşünen ama aslında sorumluluk almaması gereken bir çocuk gibi gözüktünüz bana.
Belki öyle değildir bilemem ama böyle bir izlenim oluşturduğunuz bende

ygzkptn

Sphynx

yasement

Aynen tuyu olmadigi icin.d

BlindCat

Bok dökmeyen her kedi döker tüy ama kısa tüylu kediler az döküyor die biliyorum

BlindCat

Tüy yazacaktım çok özür dilerimm telimin klavyesi biraz bozuk ta

canakavi

sfenks hariç hepsi döküyor gençler avutmayın kendinizi mavi rus kısa tüy olmasına ragmen döküyor mama ve tarama ile azalır ama tüy dökme işi illa olur. Burada azalır su cins dökmez demeyin sonra insanlar alıp iki tüy görünce kediden vazgeçip atıyorlar.

ygzkptn

Birde hergün tararsan hepsi

miniyavru

Varmı tüyü olan ama çok dökmeyen

miniyavru

Britis öyle diye biliyorum

miniyavru

Anlıyorum benimkide öyle saçma şeyler yazıyor

sezind

Tüy dökmeyen tek kedi cinsi sfenks kedisi diye biliyorum o da tüysüz olduğu için. Bunun dışında kedilerin de insanların saçları gibi tüyleri dökülebilir. Ne kadar az veya çok tüy döktüğü kedinin yemesine, içmesine, sağlığına bağlıdır. Gerçekten tüyden rahatsız olacak biriyseniz veya evin içinde tüyden rahatsız olan birisi varsa hiç almayın.

Ealbs

Şu tüysüz kedi dışında tüy dökmeyen kedi yok taramayla bu durumu indirgeyebilirsiniz sadece

kedilikizzz

Tüylü olan bütün kediler tüy döker.

miniyavru

Az döken anlamında demek istemiştim

Cotontzu_Siri

Kedilerde bu gibi özellikler köpekler gibi cinsten cinse çok fark göstermiyor. Ama sfenks kedisi tüysüz olduğu için dökmez.