2Buçuk Aylık Kedi 4 Gündür Yatağa İşiyor

ayakdolu

Merhaba arkadaşlar 2 aylık bir erkek kedi sahiplendirdim şuan 2 buçuk aylık 4 gündür evin kızının yatağına sabaha karşı işiyormuş neden böyle bir şey yapıyor? Ne yapmalıyız?

6 CEVAP

batuhantopcu

Bir defa işediği yerde çişin kokusu kaldığı sürece işeyecektir. Muhakkak kokudan iyice arındırılmalı yatağı. Ayrıca tuvaletin yeri iyice belletilmeli. Bazen yerini sevmiyorlar canları nereye isterse oraya işiyorlar.

sezind

İşediği yeri asla çamaşır suyuyla silmesin çünkü çamaşır suyu kedileri kendine çekiyor nedense. Sirkeli suyla silebilir. 2 aylık bir kedi kızgınlıkta olamayacağı için işemesinin nedeni o değildir. Benim bir tanıdığımın kedisi de sürekli çarşaflara işiyordu daha sonra kullandığı yumuşatıcıyı değiştirdi ve işeme kesildi. Onun dışında eğer idrar yollarında falan bir sorun varsa da işiyor olabilir. Eğer işemesinin nedeni bir hastalık değilse demek ki psikolojiktir.

brutus

Kısırlaştırldı mı? İşiyordan kastınız normal idrar mı yapıyor yoksa püskürtüyor mu?

Benim1kedimvar

Yataktan kokuyu temizlesinler (yerler için tercihim sirkeli sudur ) sonrasında peçete işediğini bulaştırıp kumuna gömsünler . Mümkünse odasının kapısı kedi alışana kadar kapalı dursun .

Ve de yatakta kedinin işediğini gördüklerinde asla kediye bağırmamalılar

Nurrrrr

O yaşda kısırlaşdırma yer belirlememe filan olmaz bir şeyden korkup o yüzden yapıyor olabilir

ayakdolu

sirkeli suyla temizlenmiş yaptığı yer şuan için işememiş umarım bir daha tekrarlanmaz, teşekkürler