Kedimin Yaşına Göre Kilolu Olduğunu Düşünüyorum

kukicim

Kedim bir buçuk iki yaşlarında ve galiba biraz fazla yiyor.Kilo vermesi için ne yapmam gerekiyor??
Evde koşturup spor mu yaptırayım
Mamasından mı kısayım
Yoksa özel bi mama mı vereyim mamasından kaynaklanıyor olabilir mi??

14 CEVAP

sezind

Çok da kilolu gözükmüyor kediniz. Bu kadar erken yaşta diyet mamaya geçmeyin bence. Onun yerine şuanki verdiğiniz mamayı daha ölçülü verin ve evet mutlaka oyun oynattırın kedinize. Böylece hem kilosunu korursunuz hem de kedi atması gereken enerjiyi atar.

Reyyanhan

Kaç kilo kediniz

PERIveLIDYA

Benimki 4,5 kilo :))

yasement

Degil kilolu

patili

2.5 kilo sınırda bir kilo kilolu değil yani tam tersi eğer bi 100 gram dahi verirse zayıf katrgorisine giricek :))

batuhantopcu

Görünüş itibariyle pek kilolu olduğu söylenemez. Arkadaşların da dediği gibi veterinere danışmanız daha mantıklı olacaktır.

Miril

Bizimki de 1 bucuk yasinda 4 kilo sizinki bizimkine göre çok iyi ama görünüş olarak aynılar gibi bence hic bişey yapmanıza gerek yok mamasından falanda kısmayın

Cotontzu_Siri

Kilolu değil. Mamasını değiştirmeyin. Miktarından da kısmayın. Aksi taktirde fazla zayıf olabilir.

kukicim

Teşekkür ederiz:))

kukicim

Kedim 2,5 kilo

kukicim

Oynatmaya çalışıyorum ama çok tembelleşti yanından fare geçse dönüp bakmaz bile

kedilikizzz

Kedi yaşına göre resmen fit 2,5 kiloysa.

seldmrprmk

Bizim kedimiz 2 kilo ve üç aylık ayrıca kilolu da değil. Yaş kilo ilişkisi çok doğru bir önerme değil çünkü boyutları da önemli. En doğrusu veterinerenize danışın.

patili

dikkatli baktıgımda karnınds bölgesel bir şişlik var. iç parazit aşısı veya hapı uygulanmamışsa, parazit sorunu karın şişliği yapar. onun haricinde vetrinerinize götürün bi sorun.