Köpeğimi Nasıl Lazımlığa Alıştırabilirim?

chatempus

Köpeğim gerçekten de çok yaramaz onu çok seviyorum ama sürekli yanlış şeyleri yapıyor. Yaklaşık 8 aylık ve biz de onu alalı 2-3 hafta anca oluyor.

Mesela köpeğimi dışarı çıkarttığımda birkaç kere dışarı yaptı. Ödül maması verdim, sevdim. Eve geldiğimizde 1-2 saat sonra tekrar yaptı. Yatağından, yeminden, suyundan uzak bir yere gazete koydum üstüne hem çiş damlası damlattım hem de kendi çişinden peçeteyle koydum. 2-3 saat sonra gazeteyi milim milim parçalamış ve yine yere tuvaletlerini yapmış. Toparlaması gerçekten çok zordu.

Ben de en fazla günde iki kere dışarı çıkartabileceğim için internetten bu çim gibi olan lazımlıklardan aldım. Onu da hep dağıtmış çimlerinin birazını yolmuş ama hala kullanılabilir durumda. Gerçekten onu çok seviyorum ama artık iyice sıkıldım yerden onun tuvaletini deterjenla silmekten. Arkadaşımın köpeği 1 haftada öğrenmiş bu yaramaz herşeyi parçalıyor. Bu lazımlığa nasıl alıştırabilirim lütfen yardımcı olun.

1 CEVAP

Cotontzu_Siri

Çiş pedi kullanın. Eski sorulardan nasıl öğretildiğine bakabilirsiniz. Benimki de 1 haftada öğrendi.