Kedinize Mamasini Nasil Veriyorsunuz?

Benim1kedimvar

Anket

2 ye bölerek sabah ve akşam
(7 oy)
Mama kabinda hep var
(26 oy)
4-5 öğünde
(6 oy)
Ne zaman mama kabina giderse
(1 oy)
Toplam (40 oy)

Kedinize mamasini nasil veriyorsunuz?

12 CEVAP

ursaminor

Sayın HAY_DOST, eminim siz de kendi çapınızda gayet sağlıklı araştırmalar yapmış, bilinçli bir şekilde "kendi" kediniz için bu sonuçlara varmışsınızdır. Ancak her kedi, her insan gibi farklıdır. Çok hareketli bir kedi ile çok hareketsiz bir kedinin beslenme rutini aynı olamaz. Burada siz nasıl yapıyorsunuz diye sorulmuş buna cevap verilmiş.
Mama kabında az miktarda sürekli mama olmasının ve acıkırsa yemesinin yanlış olduğu kanaatine nasıl vardığınızı ve ayda 400gramdan fazla yaş mama vermenin de aynı şekilde zararlı olduğu bilgisine nasıl ulaştığınızı bilemiyorum. Ama dünyadaki kedi ebeveynlerinin büyük bir bölümünün üzerinde tartıştığı bir konuda böylesi kesin bir yargıya varmış olmanız gerçekten takdire şayan. Rica ederim engin bilgilerinizle, hazır eliniz değmişken dünyada süregelen bu tartışmaya da son veriniz. Mübarek günde sevaba da girersiniz... :D

sezind

Ben sık sık ama azar azar veriyorum. Mesela saat 2'de kabının tamamını doldurmayacak şekilde veriyorum. 4-5 saat sonra yine aynı şekilde veriyorum. Benim kedilerim çok hızlı yiyorlar bu yüzden az ama sık veriyorum.

ursaminor

Yaş mamayı sabah 6 gibi veriyorum. Hemen bitiriyor zaten.
Kuru mama da hep var kabında ama az az koyuyorum bayatlamasın diye. Ertesi güne kalırsa, kalanı atıyorum. Sabah tazesini koyuyorum. Suyunu da günde 6-7 kere filan tazeliyoruz.

Cotontzu_Siri

Günde 3 öğüne bölerek

seldmrprmk

Kuru mamayı sabahtan koyuyoruz günlük yeme miktarına göre. Bunu yapmak için mama ölçü kapılarını satın alabilirsiniz.

Yaş mamayı üç öğün şekilde veriyoruz ve günde ortalama 18 gram (1 küçük paket) olacak şekilde. Ancak ıslak mamada bakteri oluşumunu daha hızlı olduğu için 15 dk dan fazla ortada bırakmıyoruz. Yemezse bile ortadan kaldırıyoruz hayvanın sağlığı için.

yasement

3 öğün

Denizzzzzz

Herzaman mama kabında mama bulunduruyorum ama dolu dolu değil az miktarda sık tazeliyorum.yaşmamada günde 1 kez 50 gr kadar veriyorum

HAY_DOST

Mama kabında hep olmadı sağlık açısından hem yanlış hem de obez,düzensiz bir kedi, iştahsızlığa sebep olur
Acıkırsa da vermeyin bu da yanlış düzenli bir öğün miktarı saati düzeni olmalı
Hep yaş mama vermek zararlı ayda 1 kez 200-400 gr tuketse yeter ya da haftada 100 gr

Ben willyden önceki kedime (4 aylık günde 3 kez gramını hatırlamıyorum veriyordum ) ayrıca yaş falan belirtmemişsiniz ki?

hmyrylmz

mama kabında hep var

patili

mama kabınds hep var ama agzını kapatıyorun bayatlamasın diye. o zaten acıkınca beni götürüyor mamaya. evde değilsem ağzını açıp gidiyorum tabagının.

Denizzzzzz

Ursaminora katılıyorum bı kediye göre değişkenlik gösterir benim kedimin mama kabında herzaman mama bulunur çünki az ve sık yiyor ve 3 kg zayıf bile sayılır yaşmama konusu ise hep tarltışılan bşr konu budur doğru olan demek çok zor

Benim1kedimvar

Aynen benim kedimin de mama kabinda hep var ve obez degil hatya zayif sayilir